Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchPS4XONE
Okładka Streets of Rogue (PC)
OkładkaStreets of Rogue (PC)

Streets of Rogue

Złożona produkcja typu roguelike, w której trafiamy do miasta rządzonego twardą ręką, a naszym zadaniem jest dotarcie do najwyższego piętra metropolii i obalenie jej burmistrza-tyrana. W Streets of Rogue można grać w pojedynkę lub współpracując z maksymalnie trójką graczy.

Akcji | roguelike | elementy RPG | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Streets of Rogue Premiera

12lip2019

PC PS4 XONE Switch

Gry podobne do Streets of Rogue

Don't Starve

Crashlands

Retro City Rampage

Streets of Rogue jest ambitną produkcją typu roguelike, która czerpie inspiracje między innymi z takich gier, jak Nuclear Throne, Deus Ex czy Grand Theft Auto. Tytuł został opracowany przez niezależnego dewelopera Matta Dabrowskiego, a jego wydaniem zajęła się firma tinyBuild.

Fabuła

Akcja gry Streets of Rogue toczy się we współczesnym mieście, gdzie pod autorytarnymi rządami nowego burmistrza kwitnie bezprawie. W trakcie zabawy wcielamy się w członka ruchu oporu, którego nadrzędnym celem jest obalenie tyrana.

Nie będzie to jednak łatwe, gdyż wymaga dotarcia na sam szczyt świata składającego się z pięter (wśród nich znajdziemy między innymi slumsy, dzielnicę przemysłową czy park), na których protagonista musi wykonywać również inne zadania zlecane przez rebeliantów oraz mieszkańców miasta. Inna sprawa, że z uwagi na fakt, iż metropolia sprawia wrażenie żywej, a nasze poczynania mają wpływ nie tylko na nastawienie mieszkańców do naszej postaci, lecz także na rozkład panujących w niej sił, trzeba nieustannie mieć się na baczności, by nie zajść za skórę nieodpowiednim osobom.

Mechanika

Przed rozpoczęciem rozgrywki w Streets of Rogue wybieramy interesującą nas klasę postaci. Do naszej dyspozycji oddano między innymi żołnierza świetnie posługującego się bronią palną, barmana, którego elokwencja pozwala mu wyjść cało nawet z największych tarapatów czy choćby inteligentnego goryla robiącego doskonały użytek ze swoich pięści. Z czasem odblokowujemy kolejne specjalizacje, jak choćby wampira czy zombie. To, na którą postać zdecydujemy się na wstępie, ma wpływ nie tylko na umiejętności, z których zrobimy użytek w trakcie zabawy, lecz także na dostępne wyposażenie.

Obserwując akcję z lotu ptaka, przemierzamy poziomy generowane proceduralnie i realizujemy zadania będące motorem gry; polegają one między innymi na eliminacji określonych celów, uwalnianiu ofiar czy poszukiwaniu przedmiotów. Warto przy tym pamiętać, że do rozwiązania każdego z nich prowadzi więcej niż jedna droga. O ile nic nie stoi na przeszkodzie, by pędzić przed siebie i eliminować każdego, kto stanie nam na drodze, o tyle zawsze można poszukać alternatywnych rozwiązań i przemykać za plecami oponentów, korzystać ze swoich zdolności dyplomatycznych bądź zdać się na pomoc sojuszników.

Oprócz szerokiego wachlarza broni białej oraz palnej na naszym podorędziu może się znaleźć bardziej nietypowy ekwipunek pokroju materiałów wybuchowych, pułapek bądź trucizn. Ponadto w miarę postępów awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywamy przydatne perki, które zwiększają nasze możliwości.

Tryby gry

W Streets of Rogue można bawić się w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie trójki graczy, w ramach lokalnego lub internetowego trybu współpracy.

Kwestie techniczne

Streets of Rogue posiada barwną, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 390 głosów czytelników.

Streets of Rogue cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Streets of Rogue: 16+

Streets of Rogue Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 320 MB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
XONE
Switch