Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seriale animowane - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce seriale animowane ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Strategiczne
seriale animowane
PC
PC Windows2
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android6 Apple iOS6
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii1 Nintendo DS2
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Chaotic: Shadow Warriors
Chaotic: Shadow Warriors

Strategiczne 17 listopada 2009

Chaotic to pozycja oparta na grze karcianej oraz serialu animowanym o tym samym tytule. Przenosimy się do świata karcianki, gdzie tworzymy potężne armie, walczymy z wrogami i eksplorujemy ogromne uniwersum.

X360PS3WiiNDS

Włatcy Móch: Battle Arena
Włatcy Móch: Battle Arena

Strategiczne 17 listopada 2009

Włatcy Móch: Battle Arena to oparta na motywach kontrowersyjnego serialu animowanego wojenna strategia turowa, wyprodukowana i wydana przez firmę Nicolas Games. Główni bohaterowie, czyli Czesio i spółka uczestniczą m.in. w odbijaniu miasteczka z rąk hitlerowców, starciach z terrorystami na Bliskim Wschodzie i potyczkach samurajów w feudalnej Japonii. Gra odznacza się prostymi zasadami rozgrywki oraz skromną oprawą wizualną, inspirowaną kreskówką.

PC

Fullmetal Alchemist: Trading Card Game
Fullmetal Alchemist: Trading Card Game

Strategiczne 15 października 2007

Elektroniczna wersja gry karcianej, bazującej na mandze Fullmetal Alchemist. Do naszej dyspozycji oddanych zostało pięć trybów zabawy oraz około 500 różnych kart.

NDS

Card Wars Kingdom
Card Wars Kingdom

Strategiczne 13 lipca 2016

Darmowa gra karciana stworzona przez studio Cartoon Network Interactive, dostępna na urządzeniach mobilnych. Gracz bierze udział w tytułowych Card Wars, a jego zadaniem jest zdobycie tytułu mistrza. Rozgrywka koncentruje się na budowaniu własnej kolekcji kart i zdolności oraz pozyskiwaniu do niej nowych elementów, a następnie wykorzystaniu talii w walce z przeciwnikami.

ANDiOS

South Park: Phone Destroyer
South Park: Phone Destroyer

Strategiczne 9 listopada 2017

South Park: Phone Destroyer to mobilna strategia bazująca na licencji kontrowersyjnej, choć bardzo popularnej kreskówki dla dorosłych. Produkcja znanego z serii Trials studia RedLynx oparta została na modelu darmowym z mikropłatnościami. Podczas zabawy gracze kolekcjonują talie kart reprezentujących znane z telewizyjnego ekranu postacie. Po zagraniu ich w trakcie toczonych w czasie rzeczywistym bitew bohaterowie materializują się na mapie i ruszają w kierunku wroga.

ANDiOS

SpongeBob Diner Dash
SpongeBob Diner Dash

Strategiczne 4 stycznia 2007

Zabawna gra strategiczno-zręcznościowa oparta na kreskówce SpongeBob Kanciastoporty. Podczas rozgrywki wcielamy się w tytułowego bohatera, który musi obsługiwać gości przybywających coś zjeść w restauracji pana Kraba.

PCANDiOS

Futurama: Worlds of Tomorrow
Futurama: Worlds of Tomorrow

Strategiczne 29 czerwca 2017

Adaptacja popularnej serii kreskówek dla dorosłych zatytułowanej Futurama, opracowana przez studio Jam City we współpracy z Davidem X. Cohenem i Mattem Groeningiem – autorami scenariuszy animowanego pierwowzoru. Gracz wciela się w Philipa J. Fury'ego, czyli nowojorskiego dostawcę pizzy, przypadkowo zamrożonego w komorze kriogenicznej i wyciągniętego po tysiącu lat.

ANDiOS

The Simpsons: Tapped Out
The Simpsons: Tapped Out

Strategiczne 29 lutego 2012

Społecznościowa strategia ekonomiczna w modelu freemium, osadzona w realiach popularnego serialu animowanego o przygodach sympatycznej rodzinki Simpsonów. Na skutek zaniedbania Homera w lokalnej elektrowni dochodzi do wybuchu, który zdmuchuje z powierzchni Ziemi jego rodzinne miasteczko Springfield. Zadaniem gracza jest odbudowanie mieściny i przywrócenie w niej dawnego porządku.

ANDiOS

Family Guy The Quest for Stuff
Family Guy The Quest for Stuff

Strategiczne 9 kwietnia 2014

Mobilna adaptacja popularnego serialu animowanego Family Guy. Studio TinyCo zaproponowało graczom hybrydę strategii turowej i symulacji z elementami przygodowymi, pełną typowego humoru i cieszącą oczy szatą graficzną inspirowaną kultową kreskówką.

ANDiOS