Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSAND
Okładka SpongeBob Diner Dash (PC)
OkładkaSpongeBob Diner Dash (PC)

SpongeBob Diner Dash

Zabawna gra strategiczno-zręcznościowa oparta na kreskówce SpongeBob Kanciastoporty. Podczas rozgrywki wcielamy się w tytułowego bohatera, który musi obsługiwać gości przybywających coś zjeść w restauracji pana Kraba.

Strategiczne | seriale animowane | elementy zręcznościowe | o gotowaniu

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpongeBob Diner Dash Premiera

4sty2007

PC

7sie2009

iOS

9lip2013

AND

producent: PlayFirst wydawca: PlayFirst

Gry podobne do SpongeBob Diner Dash

Cook, Serve, Delicious!

SpongeBob Diner Dash na platformę AND, iOS i PC to strategiczno-zręcznościowa gra stworzona przez studio PlayFirst, znane z Diner Dash: Hometown Hero. Tytuł został oparty na licencji kreskówki SpongeBob SquarePants (w Polsce znamy ją pod tytułem SpongeBob Kanciastoporty), produkowanej przez stację telewizyjną Nickelodeon.

Fabuła

Deweloperzy gry SpongeBob Diner Dash opowiadają prostą historię, w której pan Krab postanawia stworzyć restauracyjne imperium w Bikini Dolnym. W tym celu musimy pomóc SpongeBobowi, głównemu pracownikowi knajpy, w rozkręceniu każdego oddziału.

Mechanika

Naszym nadrzędnym celem podczas rozgrywki w SpongeBob Diner Dash jest jak najlepsze obsługiwanie gości. Oznacza to, że nie wystarczy tylko przynieść im zamówione dania - trzeba także wykonać szereg innych czynności: od znalezienia im miejsca w restauracji, przez przyjęcie zamówienia, aż po rozliczenie wizyty i wzięcie napiwku. Za wszystko otrzymujemy punkty, przekładające się na końcowy wynik. Dodatkowo z biegiem czasu zarabiamy dla pana Kraba dużo pieniędzy, które przeznaczamy na dalszy rozwój interesu, a także na rozmaite power-upy ułatwiające nieco rozgrywkę (kupujemy je w specjalnym sklepiku). Zabawa ma miejsce w różnych zakątkach Bikini Dolnego. Co jakiś czas zmienia się lokalizacja, a co za tym idzie wystrój restauracji. Dodatkową atrakcją są specjalni goście (np. Patryk Rozgwiazda), odwiedzający nas z zaskoczenia.

Inne

SpongeBob Diner Dash na platformę AND, iOS i PC rozprowadzane jest w dwóch wersjach. Edycja free-to-play jest darmowa, ale jest to swego rodzaju demo, gdyż nie oferuje wszystkich poziomów (tylko siedem układów). By uzyskać dostęp do całej zawartości, należy zakupić SpongeBob Diner Dash Deluxe. W obu przypadkach oferowane są mikropłatności, dające dostęp chociażby do kolejnych restauracji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe SpongeBob Diner Dash: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
PC