Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS5PS4XONEPCiOSANDSwitchXSX
Okładka Cook, Serve, Delicious! (PS4)
OkładkaCook, Serve, Delicious! (PS4)

Cook, Serve, Delicious!

Cook, Serve, Delicious! to wymagająca gra zręcznościowa z elementami produkcji strategicznych. Zadaniem gracza jest prowadzenie punktu gastronomicznego, znajdującego się w wysokim wieżowcu.

Zręcznościowe | ekonomiczne | 2D | elementy strategiczne

Cook, Serve, Delicious! Premiera

5paź2012

PC

13gru2012

AND iOS

12paź2023

Switch

28lut2024

XONE XSX

kwi2024

PS4 PS5

producent: Vertigo Gaming wydawca: Vertigo Gaming

Gry podobne do Cook, Serve, Delicious!

Nom Nom Galaxy

Freddy Fazbear's Pizzeria Simulator

2Dark

Cook, Serve, Delicious! jest wymagającą grą zręcznościową, w której celem gracza jest prowadzenie i rozbudowywanie punktu gastronomicznego. Tytuł został opracowany przez Vertigo Gaming – niewielką firmę z USA specjalizującą się w grach zręcznościowych.

W Cook, Serve, Delicious! zadaniem gracza jest zarządzanie restauracją i wcielenie się w kucharza, kasjera i sprzątacza w jednej osobie. Przygoda rozpoczyna się w małym punkcie gastronomicznym, a posiłki, które można serwować klientom nie są skomplikowane (np. hot-dogi, frytki). Wraz z rozwojem firmy lokal nabiera bardziej eleganckiego charakteru, a wybór potraw i wymagania klientów rosną.

Gra łączy w sobie elementy zręcznościowe i strategiczne. W pierwszej fazie gracz podejmuje decyzje strategiczne – m.in. o tym, jakie posiłki będą sprzedawane następnego dnia lub jak ulepszyć restaurację (można kupić różne sprzęty, np. zmywarkę). Następnie nadchodzi dzień pracy – właściwa część zręcznościowa. Zadaniem gracza jest obsługiwanie klientów w szybki i satysfakcjonujący dla nich sposób. Sprowadza się to do sprawnego wciskania wielu klawiszy (każda potrawa ma własną kombinację), a niepowodzenie skutkuje niezadowoleniem obsługiwanej osoby. Szczególnie wymagające są pory obiadowe, kiedy w restauracji pojawia się w jednym momencie wielu klientów (początkowo można obsługiwać czterech na raz, potem ta liczba rośnie do ośmiu). Na koniec dnia podsumowywane są wyniki finansowe, a zarobioną gotówkę warto wykorzystać na dalszy rozwój restauracji.

Element strategiczny gry wzbogacono o dodatkowe utrudnienia. Każde danie posiada szereg cech (np. słodkie, z alkoholem, śmierdzące, zdrowe, itp.), których kombinacja może przyciągać lub odstraszać klientów, a więc dobierając posiłki do menu dnia, trzeba zwracać uwagę na to, czy do siebie pasują. Wpływ na preferencje klientów mają również okoliczności, takie jak np. deszczowa pogoda, gdy wzrasta popyt na konkretne rodzaje potraw. Jest też wiele wypadków losowych, z którymi gracz musi sobie poradzić; wśród nich jest m.in. napad czy kontrola jakości.

Oprawa graficzna utrzymana została w kreskówkowym stylu i, pomimo swojej prostoty, wygląda ładnie. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość odbierania e-maili – pomiędzy ważnymi listami (np. o zbliżającej się kontroli) jest wiele zabawnego spamu, który stworzyli dla producenta fani gry.

Ostatnia modyfikacja 27 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Cook, Serve, Delicious!: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cook, Serve, Delicious! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5900 Ultra lub lepsza)
  • 150 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
iOS
AND
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX