Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Fullmetal Alchemist: Trading Card Game (NDS)
OkładkaFullmetal Alchemist: Trading Card Game (NDS)

Fullmetal Alchemist: Trading Card Game NDS

Elektroniczna wersja gry karcianej, bazującej na mandze Fullmetal Alchemist. Do naszej dyspozycji oddanych zostało pięć trybów zabawy oraz około 500 różnych kart.

Strategiczne | fantasy | steampunk | seriale animowane | manga i anime | karciane | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fullmetal Alchemist: Trading Card Game Premiera NDS

15października2007

producent: Magellan Interactive wydawca: Destineer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Fullmetal Alchemist: Trading Card Game

Battles of Prince of Persia

Real Time Conflict: Shogun Empires

Marvel Trading Card Game

Fullmetal Alchemist: Trading Card Game to produkt w bardzo wyraźny sposób nawiązujący do cieszącej się ogromną popularnością mangi, stworzonej przez Hiromu Arakawę. Jest to zarazem elektroniczna wersja tytułowej gry karcianej. Oznacza to, iż zajmujemy się kolekcjonowaniem kart z podobiznami najsłynniejszych postaci Fullmetal Alchemist. Przygotowane talie wystawiamy następnie do pojedynków. Opisywana gra przygotowana została wyłącznie z myślą o posiadaczach konsol Nintendo DS. Nie jest to też jedyny tytuł oparty na Fullmetal Alchemist, który zdecydowano się wydać na tego handhelda. Właściciele DS-ów otrzymali już bowiem między innymi grę Fullmetal Alchemist: Dual Sympathy.

FA: TDC do zaoferowania ma pięć podstawowych trybów zabawy. Single Match, jak sama nazwa zresztą wskazuje, umożliwia wzięcie udziału w pojedynczej grze, na wybranych przez siebie zasadach. Tryb o nazwie Character Mode służy do kolekcjonowania nowych kart. W Fantasy Mode wszelkie nasze starania podporządkowane są utworzeniu możliwie jak najsilniejszej talii. Ostatni z singleplayerowych trybów to Tutorial Mode. Możemy się tu zapoznać z ogólnymi zasadami rozgrywki, przystępując do kolejnych lekcji szkoleniowych. Omawiana gra posiada także pełnoprawny multiplayer, w którym możemy sprawdzić swoje umiejętności w walce z żywym graczem.

W opisywanym produkcie bardzo duży nacisk położono na dokładne odwzorowanie zasad prawdziwej gry karcianej, na której tytuł ten w całości bazuje. Jeśli zaś chodzi o karty, zawartych ich zostało niemalże 500. Mowa tu zarówno o obiektach z podstawki, jak i tych kartach, które dodane zostały w booster packach Blood i Water. Utworzone przez siebie talie można zapisywać, tak aby w przyszłości z nich skorzystać lub pokazać je znajomym.

Wszystkie główne czynności wykonuje się z wykorzystaniem ekranu dotykowego konsoli. Tyczy się to w szczególności przesuwania i wybierania kart. Oprawa wizualna omawianej produkcji utrzymana została w mangowej stylistyce. Sporą atrakcją dla fanów serii może być także to, iż do każdego egzemplarza Fullmetal Alchemist: Trading Card Game dołączana jest jedna prawdziwa (ekskluzywna) karta do gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fullmetal Alchemist: Trading Card Game: 12+