Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Stay in the Light (PC)

Stay in the Light PC

Survival horror wykorzystujący technologię ray tracingu. W trakcie zabawy wcielamy się w uwięzionego w mrocznym labiryncie bohatera, któremu nieustannie depcze po piętach humanoidalny potwór znany jako On.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Stay in the Light (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3czerwca2019

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Stay in the Light jest survival horrorem stworzonym przez studio Sunside Games. Produkcja została opracowana w taki sposób, by zrobić możliwie najlepszy użytek z technologii ray tracingu.

Fabuła

W Stay in the Light gracze wcielają się w bohatera uwięzionego w mrocznym, pełnym tajemnic labiryncie. Protagonista musi znaleźć sposób na przetrwanie, co jest o tyle trudne, że po piętach nieustannie depcze mu humanoidalny potwór znany jako On.

Mechanika

W Stay in the Light akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy przemierzamy rozległe lochy, rozwiązujemy zagadki środowiskowe oraz odkrywamy sekrety ukryte w ciemnych zakamarkach. Na naszym podorędziu znajduje się lustro, dzięki któremu możemy zobaczyć, co w danym momencie dzieje się za naszymi plecami, pochodnia rozświetlająca mroczne korytarze czy wreszcie odrobina kredy. Musimy przy tym nieustannie mieć się na baczności, gdyż postać, w którą się wcielamy, nie potrafi walczyć, przez co bliskie spotkanie ze śledzącym ją Nim może skończyć się dla niej tragicznie.

Poszczególne lochy są generowane proceduralnie, co zwiększa replayability opisywanego tytułu. Autorzy pozwalają nam oglądać na żywo proces ich tworzenia, a jeśli dany labirynt nie przypadnie nam do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by powtarzać tę czynność aż do uzyskania pożądanego efektu.

Kwestie techniczne

Stay in the Light posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Podobać się może zwłaszcza dynamiczne i realistyczne oświetlenie, rozmaite efekty cząsteczkowe czy wreszcie sposób, w jaki odbija się otoczenie w wyżej wspomnianym lustrze. Wszystko to jednak niesie ze sobą wysokie wymagania sprzętowe – do uruchomienia omawianej pozycji potrzeba karty GeForce RTX lub jednego z wyższych modeli GeForce'a GTX.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Stay in the Light

Wymagania wiekowe Stay in the Light

18+

Wymagania sprzętowe Stay in the Light

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce RTX 2060 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Quad Core, 4 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10 64-bit