Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Starvoid (PC)
OkładkaStarvoid (PC)

Starvoid PC

Red Frontier

Starvoid jest strategią rozgrywaną w czasie rzeczywistym, umiejscowioną w dalekiej przyszłości. Producenci określają grę jako „multipayerową arenę do pojedynków w konwencji RTS-a”.

Strategiczne | science fiction | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starvoid Premiera PC

30sierpnia2012

producent: ZEAL Game Studio wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Starvoid to rozgrywana w czasie rzeczywistym strategia studia Zeal Game. Gra oferuje multipayerową rozgrywkę w formie pojedynków w konwencji RTS. Produkcja powstała w szwedzkim studiu, znanym przede wszystkim z turowej gry bitewnej Team Assault: Baptism of Fire.

Akcja Starvoid rozgrywa się w oddalonej o kilkaset lat przyszłości, w której ludzkość osiedliła się na większości niezamieszkałych planetach Drogi Mlecznej. To właśnie tam, w odległych zakątkach galaktyki, wielkie korporacje walczą ze sobą o niezwykle drogie złoża paliwa do statków kosmicznych (zwanego Starvoid), używając w tym celu kompanii najemników oraz armii robotów bojowych. Gracz wciela się w jednego z wojaków, który walczyć będzie o surowce znajdujące się na polu bitwy, w zamian otrzymując ciężką gotówkę od wybranej korporacji. Za pieniądze można kupować nowe modele wzywanych do walki robotów i pojazdów oraz ulepszać te już posiadane.

W grze występuje wiele postaci, w które gracz może się wcielać. Każda z nich posiada własną historię, unikatowe umiejętności oraz wygląd i pełni inną rolę na polu bitwy. Wszyscy bohaterowie mogą zostać wyposażeni w specjalne przedmioty, które kupować można za pieniądze zdobyte w zwycięskich walkach.

Twórcy gry skoncentrowali się przede wszystkim na rozgrywce wieloosobowej, dlatego też nie ma w grze trybu single player. Producenci szczycą się tym, że gracz może bezproblemowo wejść w sam środek bitwy, a także zakończyć zabawę bez żadnych kar czy niedogodności. W temacie rozgrywki multiplayer - gra oferuje specjalny tryb – Bitwa, gdzie o wygraną może walczyć na raz 12 graczy. Głównym zadaniem gracza jest w nim zajęcie i utrzymanie jak największej ilości złóż zasobów. Ten, kto będzie miał więcej surowców po zakończeniu rozgrywki wygrywa rundę.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Starvoid: Odpowiednia dla każdego wieku.

Starvoid Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows Vista/7