Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Starshine Legacy 1: Mystery of the Soulriders (PC)
OkładkaStarshine Legacy 1: Mystery of the Soulriders (PC)

Starshine: Tajemnica Gwiezdnych Jeźdźcow PC

Starshine Legacy 1: Mystery of the Soulriders

Produkt przeznaczony dla młodszych graczy, w którym sterujemy postacią dziewczynki o imieniu Lisa. Śledzimy losy głównej bohaterki, jej wiernego rumaka oraz innych osób zamieszkujących małą nadmorską miejscowość Jorvik.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Starshine: Tajemnica Gwiezdnych Jeźdźcow Premiera PC

25września2008

pudełko PL

30listopada2009

producent: Brighter Minds Media wydawca: Brighter Minds Media wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Starshine: Tajemnica Gwiezdnych Jeźdźcow

Kocham Konie 2

Barbie Horse Adventures Mystery Ride

My Riding Stables

Tajemnica Gwiezdnych Jeźdźcow to pierwszy z czterech tytułów z serii Starshine, stanowiący połączenie prostej gry przygodowej oraz zręcznościówki. Produkt ten opracowano w głównej mierze z myślą o młodszych przedstawicielkach żeńskiej części społeczeństwa.

W trakcie zabawy poznajemy historię dziewczynki o imieniu Lisa, która wraz ze swoim ojcem przeprowadziła się do nadmorskiego miasteczka Jorvik. Główna bohaterka podczas pierwszego dnia szkoły zaprzyjaźnia się z białym rumakiem o imieniu Starshine, a próbując wyleczyć chore zwierzę dociera do zapisków z mrocznych wydarzeń, które miały miejsce w okolicy w odległej przeszłości. Sterując postacią Lisy musimy bliżej poznać wiele z tych sekretów, ustalając dlaczego jeden z mieszkańców Jorvik pomimo upływu lat zupełnie się nie zestarzał czy odkrywając niecne plany organizacji o nazwie The Dark Core.

Własćiwa rozgrywka polega na starannej eksploracji miasteczka i przyległych do niego terenów, odbywaniu rozmów z postaciami niezależnymi, kolekcjonowaniu interaktywnych przedmiotów oraz rozwiązywaniu prostych zagadek. Warto w tym miejscu dodać, że Lisa nie musi działać w pojedynkę, gdyż w rozwiązywaniu niektórych problemów mogą jej pomóc szkolne przyjaciółki.

Ważną rolę odgrywa także wspomniany już rumak. Starshine’a możemy dosiadać z zamiarem szybszej eksploracji otoczenia czy docierania do niedostępnych w inny sposób lokacji. Nad koniem należy sprawować troskliwą opiekę, a ponadto możemy przystępować do zawodów jeździeckich, wygrywając w ten sposób cenne nagrody.

Zmagania głównej bohaterki obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a w trakcie zabawy przemieszczamy się po trójwymiarowym środowisku. Na uwagę zasługuje fakt, że gra cechuje się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 370 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Starshine: Tajemnica Gwiezdnych Jeźdźcow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Starshine: Tajemnica Gwiezdnych Jeźdźcow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • 80 MB HDD
  • Windows XP/Vista