Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Star Wars: The Battle of Yavin (PC)

Star Wars: The Battle of Yavin PC

The Battle of Yavin to kosmiczna strzelanina, przypominająca pod wieloma względami niegdysiejszy produkt Vektor Graphics o nazwie Star Wars.

Akcji | FPP | science fiction | Star Wars | kosmiczne | filmy

PC Windows
Okładka Star Wars: The Battle of Yavin (PC)

producent: Bruno R. Marcos

wydawca: Bruno R. Marcos

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2czerwca2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Battle of Yavin to kosmiczna strzelanina, przypominająca pod wieloma względami niegdysiejszy produkt Vektor Graphics o nazwie Star Wars. Gracz wcieli się w rolę Luke’a Skywalkera, który pilotując myśliwiec X-Wing weźmie udział w tytułowej bitwie o Yavin, mającej na celu ochronę bazę Rebelii i zniszczenie Gwiazdy Śmierci.

Gra podzielona jest na sześć kolejnych etapów, w których naszym głównym zadaniem jest eksterminowanie wskazanych celów. Początkowo będą to setki myśliwców TIE, później akcja przenosi się na powierzchnię Gwiazdy Śmierci, gdzie zaatakowane zostaną stanowiska radarowe. Rozgrywkę wieńczy słynny lot w „kanale”, którego celem jest precyzyjne uderzenie torpedami protonowymi w szyb wentylacyjny. Kluczowym aspektem gry są skrzydłowi, którzy wraz z nami biorą udział w walce. Początkowo jest ich trzydziestu, ale ta liczba będzie sukcesywnie spadać jeśli flota Imperium zacznie przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pomoc kompanów jest absolutnie niezbędna, jeśli marzymy o ukończeniu gry. Najgorszy z możliwych scenariusz to pozostać samotnie na placu boju i skazać się na zmasowany atak wroga. W takim wypadku nie pomoże ani zapas energii, ani dodatkowe „życia”.

Gra korzysta z dobrodziejstw silnika TrueVision3D i choć z pewnością nie dorównuje pod względem graficznym najnowszym propozycjom LucasArts, to jednak sprawia przyjemne wrażenie. Dużym plusem programu jest ogromna ilość obiektów, które wezmą udział w bitwie. Na trzydzieści statków Rebelii przypada co najmniej trzy razy tyle myśliwców TIE, o większych statkach – jak np. Gwiezdne Niszczyciele – nie wspominając. Dzięki temu, autorowi udało się oddać niepowtarzalny klimat kosmicznej batalii, której wydarzenia rozgrywają się w niezwykle szybkim tempie. Swoistej atmosfery dodaje muzyka Johna Williamsa, którą zaadoptowano do programu w postaci plików mp3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: The Battle of Yavin

odpowiednia dla każdego wieku

Dwie darmowe gry dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen
Dwie darmowe gry dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen

wiadomość15 czerwca 2004

Nie lada gratka dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen. W sieci pojawiły się pierwsze gry z serii kosmicznych strzelanin nawiązujące do tych filmów, a zatytułowane kolejno The Battle of Yavin oraz The Battle of Endor. Oba programy zostały przygotowane przez jednego człowieka – Bruno Marcusa – i są dostępne jako freeware.