Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Wars: Rebellion (PC)
OkładkaStar Wars: Rebellion (PC)

Star Wars: Supremacy PC

Star Wars: Rebellion

Star Wars: Rebellion to pierwsza próba firmy LucasArts w stworzeniu gry strategicznej nawiązującej do bogatego świata „Gwiezdnych Wojen” – popularnej sagi filmowej George’a Lucasa. Do wyboru są dwie strony konfliktu: Imperium oraz Sojusz Rebeliantów.

Strategiczne | science fiction | RTS | turowe | Star Wars | kosmiczne | filmy

Star Wars: Supremacy Premiera PC

23maja1998

producent: Coolhand Interactive wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Wars: Rebellion to pierwsza próba firmy LucasArts w stworzeniu gry strategicznej nawiązującej do bogatego świata „Gwiezdnych Wojen” – popularnej sagi filmowej George’a Lucasa. Do wyboru są dwie strony konfliktu: Imperium oraz Sojusz Rebeliantów. Cel gry jest bardzo podobny dla każdej z frakcji i różni się tylko nieznacznymi szczegółami. Buntownicy muszą zdobyć planetę Coruscant a także uwięzić Imperatora i Lorda Vadera. Imperium za główne zadanie stawia sobie zlokalizowanie i przejęcie ukrytej bazy Rebeliantów oraz schwytanie Luke’a Skywalkera i Mon Mothmę.

W Star Wars: Rebellion rozgrywka dzieli się na kolejne fazy: gospodarczą i militarną. Z tą pierwszą związana jest nie tylko rozbudowa infrastruktury, ale przede wszystkim – uzyskanie poparcia wolnych układów planetarnych, które zechcą wesprzeć jedyną, słuszną sprawę. Najważniejszą rolę odgrywa tu dyplomacja – ciągłe użycie siły na ogół przynosi odwrotny skutek i przysparza sojuszników naszym wrogom.

Oczywiście, rozbudowa i utrzymanie kosmicznej floty ma tutaj również olbrzymie znaczenie. Najważniejszym czynnikiem potrzebnym do rozwijania armii są punkty dowodzenia, uzyskiwane za wydobycie surowców na bogatych w złoża minerałów ciałach niebieskich. Ilość statków może przyprawić o zawrót głowy – mamy tu wszystkie ważniejsze myśliwce, potężne okręty bojowe a nawet Gwiazdę Śmierci. Osobną kwestią są bohaterowie, którzy opisani są za pomocą kilku współczynników (jak w grach cRPG). Zarówno Luke Skywalker jak i Lord Vader dysponują ponadto Mocą, która pozwala lokalizować im innych mieszkańców galaktyki, charakteryzujących się niecodziennymi zdolnościami i trenować ich.

Star Wars: Rebellion to ciekawy produkt, głównie ze względu na bogactwo działań dyplomatycznych, jakie może przedsięwziąć gracz do walki z wrogiem. Niestety, nie najlepsza oprawa wizualna oraz przesadna ślamazarność rozgrywki sprawiają, że jest to pozycja tylko dla zatwardziałych wielbicieli gatunku, ewentualnie hardcore’owych fanów „Gwiezdnych Wojen”.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Wars: Supremacy: 12+