Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Star Traders: Frontiers (PC)

Star Traders: Frontiers PC

Star Traders 2 RPG

Wyprodukowana przez zespół Trese Brothers Games kosmiczna gra RPG z rozbudowaną warstwą strategiczną. Jej akcja osadzona została w uniwersum znanym z pierwszej części serii oraz turowego Star Traders 4X Empires.

RPG | science fiction | turowe | sandbox | kosmiczne | elementy strategiczne | indie

PC Windows
Okładka Star Traders: Frontiers (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14listopada2017

wczesny dostęp

1sierpnia2018

1sierpnia2018

Steam

Star Traders: Frontiers to hybryda gry RPG i kosmicznej strategii. Tytuł opracowywało studio Trese Brothers Games, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za pierwszą część oraz osadzoną w tym samym uniwersum turówkę Star Traders 4X Empires.

Gra pozwala na wcielenie się w kapitana statku gwiezdnego, próbującego zarobić dowolnym metodami na siebie i swoją załogę. Tytuł zapewnia pełną swobodę poczynań i sami decydujemy, czy zostaniemy piratem, kupcem, łowcą nagród, najemnikiem, żołnierzem lub szpiegiem, czy też połączymy różne ścieżki kariery. Akcja osadzona została w odległej przyszłości, której wizja jest niezwykle szczegółowa. Autorzy rozwijają swoje uniwersum od wielu lat, dzięki czemu może się ono pochwalić dużym poziomem złożoności i bogatą historią obejmującą tysiące lat.

Zarówno każdy członek załogi, jak i napotykane podczas przygód postacie są samodzielnymi osobowościami, z unikalnymi ambicjami, słabościami oraz mocnymi stronami, a stosunki z nimi kształtowane są przez nasze własne decyzje. Również sama galaktyka, jej ekonomia i stosunki sił w niej panujące ulegają dynamicznym zmianom na podstawie działań gracza oraz osób kontrolowanych przez sztuczną inteligencję.

Jako kapitan musimy zadbać o werbowanie i szkolenie załogi oraz osobiście decydować o tym, kogo awansować, a kogo pozostawić na dotychczasowym stanowisku, co oczywiście wpływa na stosunki tych postaci do nas. Walka rozgrywana jest w systemie turowym i nie ogranicza się do starć między statkami w przestrzeni kosmicznej - bitwy toczą się również w atmosferach planet czy na ich powierzchniach. Kluczową rolę odgrywa także modyfikowanie i ulepszanie naszego statku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Star Traders: Frontiers

12+

Wymagania sprzętowe Star Traders: Frontiers

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7/10
Minimalne: Intel Pentium 4 1.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 6800 lub lepsza, 250 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10

Star Traders 2 RPG - kosmiczne RPG odniosło sukces na Kickstarterze
Star Traders 2 RPG - kosmiczne RPG odniosło sukces na Kickstarterze

wiadomość5 października 2014

Sukcesem zakończył się Kickstarter Star Traders 2 RPG. Będzie to kosmiczna gra roleplaying z turowym systemem walki, w której wcielimy się w kapitana statku gwiezdnego próbującego zarobić na życie dowolnymi metodami w ulegającym dynamicznym zmianom galaktycznym sandboksie.

9 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

targavisionary

Baroni

Haako