Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2014, 07:42

Star Traders 2 RPG - kosmiczne RPG odniosło sukces na Kickstarterze

Sukcesem zakończył się Kickstarter Star Traders 2 RPG. Będzie to kosmiczna gra roleplaying z turowym systemem walki, w której wcielimy się w kapitana statku gwiezdnego próbującego zarobić na życie dowolnymi metodami w ulegającym dynamicznym zmianom galaktycznym sandboksie.

Star Traders 2 RPG w skrócie:
  • Twórcy: Trese Brothers Games
  • Gatunek: turowe RPG
  • Platformy docelowe: pecety i urządzenia mobilne
  • Planowana data premiery: końcówka 2015 r.

Długa lista crowdfundingowych sukcesów ponownie uległa wydłużeniu. Najnowszą pozycją na niej została gra Star Traders 2 RPG, która w trakcie trwającej miesiąc zbiórki na serwisie Kickstarter zgromadziła 61 tysięcy dolarów, czyli sporo więcej niż wynosiło wymagane minimum ustalone na poziomie 50 tys. Produkcja zmierza na pecety (wspierane będą systemy Windows, Linux i OSX) oraz urządzenia mobilne (iOS i Android). Premiera zaplanowana została na końcówkę przyszłego roku i poprzedzą ją wielomiesięczne testy, wpierw wersji alfa, a potem beta. Tytuł opracowuje studio Trese Brothers Games, czyli tej sam zespół, który odpowiadał za pierwszą część oraz osadzoną w tym samym uniwersum kosmiczną strategię Star Traders 4X Empires.

Star Traders 2 RPG pozwoli na wcielenie się w kapitana statku gwiezdnego, próbującego zarobić dowolnym metodami na siebie i swoją załogę. Gra ma zapewnić pełną swobodę poczynań i sami zdecydujemy, czy zostaniemy piratem, kupcem, łowcą nagród, najemnikiem, żołnierzem lub szpiegiem, czy też połączymy różne ścieżki kariery. Akcja osadzona zostanie w odległej przyszłości, której wizja ma być niezwykle szczegółowa. Autorzy rozwijają swoje uniwersum od wielu lat, dzięki czemu może ono się pochwalić dużym poziomem złożoności i bogatą historią obejmującą tysiące lat.

Star Traders 2 RPG - kosmiczna gra roleplaying odniosła sukces na Kickstarterze - ilustracja #1

Zarówno każdy członek załogi, jak i napotykane podczas przygód postacie będą samodzielnymi osobowościami, z unikalnymi ambicjami, słabościami oraz mocnymi stronami, a stosunki z nimi ukształtowane zostaną przez nasze własne decyzje. Również sama galaktyka, jej ekonomia i stosunki sił w niej panujące będą ulegały dynamicznym zmianom na podstawie działań gracza oraz osób kontrolowanych przez sztuczną inteligencję.

Jako kapitan będziemy musieli zadbać o werbowanie i szkolenie załogi oraz osobiście decydować o tym kogo awansować, a kogo pozostawić na dotychczasowym stanowisku, co oczywiście wpłynie na stosunki tych postaci do nas. Walka rozgrywana będzie w systemie turowym i nie ograniczy się do starć między statkami w przestrzeni kosmicznej. Zamiast tego nie zabraknie także bitew w atmosferach i na powierzchniach planet oraz potyczek między żołnierzami podczas abordaży. Kluczową rolę odegra także modyfikowanie i ulepszanie naszego statku.

  1. Star Traders 2 RPG – strona Kickstartera
  2. Star Traders 2 RPG na Steam Greenlight
  3. Star Traders 2 RPG – oficjalna strona gry