Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. sporty ekstremalne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry o tematyce sporty ekstremalne ułożone według popularności.

PC
PC Windows19
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 49Sony PlayStation 35Sony PlayStation 23Sony PlayStation 18
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft XBOX ONE7Microsoft Xbox 3606Microsoft Xbox2
Mobile
Android
Apple iOS1
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance2Nintendo GameCube2
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe7
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe20 Wyścigi3 Symulacje2
Logiczne
Towarzyskie
MMO
MTV Sports: Snowboarding
MTV Sports: Snowboarding

Sportowe 1 grudnia 1999

Gra sportowa, poświęcona tytułowej dyscyplinie. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z sześciu zawodników i walczymy o zwycięstwo na kilku trasach ulokowanych w różnych zakątkach świata. Oprócz trybów opracowanych z myślą o zabawie w pojedynkę tytuł posiada także oparty na rywalizacji moduł Head-to-Head oraz prosty kreator torów.

PS1

Street Skater 2
Street Skater 2

Sportowe 1 marca 2000

Kontynuacja gry sportowej z 1999 roku. Podobnie jak pierwowzór, produkcja skupia się na pokonywaniu za pomocą deskorolki różnorodnych tras. Zadaniem gracza jest nie tylko osiągnięcie jak najlepszych wyników czasowych, ale także wykonywanie efektownych trików. Oprócz kampanii oraz trybu swobodnej gry, Street Skater 2 oferuje edytor poziomów oraz tryb multiplayer dla dwóch graczy. Dużą zaletą produkcji jest jej licencjonowana ścieżka dźwiękowa.

PS1

Speedball 2100
Speedball 2100

Sportowe 29 września 2000

Utrzymana w cyberpunkowej stylistyce gra sportowa, która opowiada o zmaganiach w fikcyjnej dyscyplinie, łączącej założenia piłki ręcznej i hokeja na lodzie. Produkcja stanowi remake hitu wydanego na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

PS1

Ski or Die
Ski or Die

Sportowe 31 grudnia 1990

Bazująca na podobnej koncepcji Skate or Die zręcznościówka poświęcona zimowym sportom ekstremalnym. W grze bierzemy udział w czterech zróżnicowanych konkurencjach: Downhill Blitz, Innertube Trash, Acro Aerials oraz Snowboard Halfpipe. Piątym trybem zabawy jest zrealizowana z perspektywy pierwszoosobowej zręcznościowa bitwa na śnieżki.

PC

Psybadek
Psybadek

Sportowe 17 listopada 1998

Stworzona przez studio Psygnosis gra sportowa poświęcona ekstremalnej jeździe na desce. Tytuł stawia na zręcznościowy charakter zabawy i nie stara się w realny sposób symulować dyscypliny. Specyficznego klimatu nadaje mu stylistyka rodem z animacji dla dzieci.

PS1

Skate City
Skate City

Zręcznościowe 19 września 2019

Skate City to gra zręcznościowa stworzona z myślą o usłudze Apple Arcade. W czasie zabawy gracze przemierzają kolejne miasta, wykonując triki na deskorolce.

iOS

Superflight
Superflight

Zręcznościowe 9 listopada 2017

Gra zręcznościowa, w której wcielamy się w zawodnika odzianego w wingsuit i szybujemy po generowanych proceduralnie mapach. Sednem rozgrywki jest eksploracja zróżnicowanych lokacji i zdobywanie punktów przyznawanych w zamian za przelatywanie w pobliżu przeszkód terenowych. Całość opracowano w taki sposób, by wywołać u gracza uczucie relaksu.

PC

Energy Hook
Energy Hook

Zręcznościowe 5 lipca 2016

Trójwymiarowa gra zręcznościowa studia Happion Labs, z akcją osadzoną w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tytułowy Energy Hook to mające postać mechanicznej rękawicy urządzenie, wystrzeliwujące wiązkę energii, przytwierdzającą się niczym lina do trafionego obiektu. Wynalazek ten używany początkowo w pracach budowlanych, szybko zaczął być wykorzystywany przez młodzież do szalonych zawodów w lotach między wieżowcami, podczas których punktowana jest zarówno prędkość, jak i styl wykonywanych akrobacji. Podczas zabawy wcielamy się w niejaką Delilah, która niegdyś była jedną z najlepszych specjalistek w tej nietypowej dziedzinie, lecz później postanowiła poświęcić się wychowywaniu dziecka. Kiedy jednak jej córka zachorowała, aby pokryć koszty leczenia, nasza protagonistka zmuszona jest powrócić do swej dawnej pasji. Problem w tym, że podczas jej nieobecności sport ten uległ sporym przeobrażeniom, tak więc większość rzeczy Delilah będzie musiała nauczyć się od nowa.

PCPS4PSV