Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Superflight (PC)
OkładkaSuperflight (PC)

Superflight PC

Gra zręcznościowa, w której wcielamy się w zawodnika odzianego w wingsuit i szybujemy po generowanych proceduralnie mapach. Sednem rozgrywki jest eksploracja zróżnicowanych lokacji i zdobywanie punktów przyznawanych w zamian za przelatywanie w pobliżu przeszkód terenowych.

Zręcznościowe | TPP | sporty ekstremalne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Superflight Premiera PC

9listopada2017

producent: GrizzlyGames wydawca: GrizzlyGames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Superflight to nieskomplikowana gra zręcznościowa opracowana przez niezależne niemieckie studio GrizzlyGames. Dzięki produkcji wydanej na platformę PC gracz może wcielić się w sportowca uprawiającego tzw. wingsuit flying (wingsuiting) – mowa o ekstremalnej dyscyplinie sportowej, uznawanej za jedną z najniebezpieczniejszych na świecie, w której ubrany w specjalny kombinezon skoczek oddaje skok z samolotu lub ze stromego zbocza, a następnie szybuje z dużą prędkością. Owa dyscyplina zawdzięcza nazwę wspomnianemu kombinezonowi (wingsuitowi) wypełniającemu przestrzeń pomiędzy nogami skoczka oraz między jego tułowiem i rękoma, co nie tylko zmniejsza pionową prędkość opadania, a zwiększa poziomą, lecz także w pewnym stopniu pozwala na kontrolowanie kierunku lotu. Wingsuiting posiada też swoją bardziej widowiskową odmianę, znaną jako tracksuit lub proximity, która polega na niskim przelocie z wykorzystaniem naturalnego spadku terenu, często połączonym z wykonywaniem w powietrzu ryzykownych manewrów i akrobacji.

Mechanika

W Superflight wcielamy się właśnie w takiego zawodnika, którego w trakcie zabawy obserwujemy z kamery umieszczonej za jego plecami (TPP). Rozgrywka polega na szybowaniu po otwartych mapach i zdobywaniu punktów w zamian za przelatywanie jak najbliżej przeszkód terenowych.

Z uwagi na fakt, że poszczególne trasy są generowane proceduralnie, każda ma niepowtarzalny charakter i oferuje odmienne wyzwania. Jeśli jednak konkretna lokacja przypadnie nam do gustu, możemy dodać ją do ulubionych i powracać do niej, choćby w celu pobicia ustanowionego wcześniej rekordu. W grze zaimplementowano też prosty kreator takich obszarów, oparty na wpisywaniu słów kluczowych zwanych ziarnami. Choć tempo rozgrywki jest wysokie, pozycja została opracowana tak, by wywołać u gracza uczucie relaksu; zostało to osiągnięte między innymi przez proste, intuicyjne sterowanie.

Kwestie techniczne

Cechą charakterystyczną Superflight jest prosta, choć przejrzysta oprawa graficzna, utrzymana w oryginalnej stylistyce i okraszona bogatą kolorystyką. Dopełnieniem całości jest klimatyczny, wpadający w ucho soundtrack.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Superflight: Odpowiednia dla każdego wieku.