Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Sports Story (Switch)
OkładkaSports Story (Switch)

Sports Story Switch

Kontynuacja wydanej w 2017 roku gry Golf Story, czyli dwuwymiarowe połączenie gry sportowej i RPG. W Sports Story twórcy zdecydowali się rozszerzyć liczbę dostępnych dyscyplin.

RPG | golf | siatkówka | piłka nożna | elementy RPG | 2D | sporty letnie | indie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sports Story Premiera Switch

23grudnia2022

Nintendo eShop

23grudnia2022

producent: Sidebar Games wydawca: Sidebar Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sports Story

Minecraft

Stardew Valley

Forager

Sports Story stanowi kontynuację Golf Story, czyli wydanego w 2017 roku połączenia gry sportowej i RPG. Tym razem twórcy zdecydowali się rozszerzyć ilość dostępnych dyscyplin. Za produkcję odpowiada australijskie studio Sidebar Games.

Fabuła

Akcja przedstawiona w produkcji nie jest bezpośrednią kontynuacją Golf Story. Dzieje się ona na krótko po wydarzeniach z poprzedniczki i przedstawia losy tego samego bohatera. Tym razem protagonista decyduje się rozszerzyć swoją działalność i spróbować swoich sił w innych dyscyplinach sportowych. W Sports Story pobiera on nauki w renomowanej szkole tenisowej, a jego ostatecznym celem jest natomiast wzięcie udziału w zawodach znanych jako Decasportathon.

Mechanika

Sports Story rozwija pomysły znane z poprzedniej części cyklu. Gracz przemierza kolejne krainy z własnymi miastami, postaciami oraz boiskami. W czasie zabawy rozgrywane są zawody w kilku dyscyplinach, takich jak golf, siatkówka oraz piłka nożna. Największy nacisk został jednak położony na tenis ziemny. Oczywiście mecze opierają się na faktycznych zasadach panujących w danym sporcie.

Dodatkowo gracz wykonuje także czynności charakterystyczne dla gatunku RPG. Eksploruje on świat, wykonując przy tym szereg aktywności pobocznych, takich jak rozmowy z postaciami niezależnymi, wykonywanie zadań pobocznych, wyprawy wędkarskie, odkrywanie skarbów czy przemierzanie lochów.

Kwestie techniczne

Grafika w Sports Story inspirowana jest klasycznymi grami jRPG. Oprawa graficzna utrzymana jest w stylistyce pixel art, a całość ukazana jest w widoku izometrycznym.

Ostatnia modyfikacja 24 grudnia 2022

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sports Story: Odpowiednia dla każdego wieku.