Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Space Empires: Starfury (PC)

Space Empires: Starfury PC

Kosmiczna strategia turowa oparta na słynnym systemie znanym ze Space Empires IV, w której w odróżnieniu od poprzednich części skupiamy się na historii jednego statku.

Strategiczne | science fiction

PC Windows
Okładka Space Empires: Starfury (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5października2003

21kwietnia2006

pudełko PL

Space Empires: Starfury to kosmiczna strategia turowa oparta na słynnym systemie znanym ze Space Empires IV, w której w odróżnieniu od poprzednich części skupimy się na historii jednego statku. Do wyboru mamy 57 zróżnicowanych typów pojazdów kosmicznych, które można nie tylko pilotować, ale także usprawniać i dowolnie modyfikować. Za pomocą naszego wehikułu odwiedzamy kilkadziesiąt systemów gwiezdnych, dzięki niemu stajemy też przed szansą zrobienia kariery, jako dowódca floty wirtualnych okrętów kosmicznych. To jednak czy przeżyjemy swoją karierę jako kupiec czy wojowniczy najemnik, pirat a nawet płatny morderca zależy wyłącznie od naszych upodobań. Prowadzenie wielkich bitw, gra podstępów czy handel – dróg prowadzących do celu jest wiele. Gra posiada trójwymiarową oprawę wizualną o 24-bitowej głębi barw i działa z minimalną rozdzielczością 1024x768. Dużymi plusami gry są także możliwość implementowania zewnętrznych modyfikacji oraz otwarta forma prowadzenia rozgrywki, która nie narzuca ogólnych zadań obligatoryjnych. Daje to poczucie wielkiej swobody i niezależności w przeogromnym wszechświecie. Podczas podróży napotykamy na różne rasy obcych, znane z poprzednich gier z serii. W dynamicznie zmieniającej się przestrzeni kosmicznej Starfury nie braknie także elementów RPG i nastrojowych dźwięków, dających nieodparte wrażenie głębi obrazów. Najważniejszym faktem jest jednak brak ograniczeń czasowych, co pozwala na prowadzenie rozgrywki w teoretyczną nieskończoność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Space Empires: Starfury

Wymagania wiekowe Space Empires: Starfury

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Empires: Starfury

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: CPU Intel/AMD 500MHz, 32MB RAM, akcelerator 3D, 400MB HDD

Space Empires własnością Strategy First
Space Empires własnością Strategy First

wiadomość5 kwietnia 2006

Seria Space Empires od Malfador Machinations nie odnosi jakichś spektakularnych sukcesów, jednak to, że ma ona swoich zagorzałych zwolenników wiemy od dawna. Należy więc bezsprzecznie odnotować, że po kilkunastu latach niezależności, kosmiczna marka trafiła w nowe ręce. Wczorajszym oświadczeniem prasowym, firma Strategy First poinformowała o przejęciu kalifornijskiego developera.

Premiera Space Empires V przesunięta
Premiera Space Empires V przesunięta

wiadomość13 lutego 2006

Wszyscy fani popularnego cyklu strategii kosmicznych, Space Empires, którzy ostrzyli sobie zęby na mającą niedługo wyjść piątą część sagi, będą niestety musieli jeszcze poczekać. Premiera gry została bowiem przesunięta z kwietnia 2006 na czerwiec tego roku.

Dangerous Waters oraz Space Empires 4 Deluxe dostępne dzięki usłudze Steam

wiadomość11 stycznia 2006

Firmy Strategy First i Valve Corporation poinformowały, że gry Dangerous Waters oraz Space Empires 4 Deluxe już niedługo będą dostępne w internetowym systemie dystrybucji o nazwie Steam.

Space Empires V w przygotowaniu

wiadomość1 kwietnia 2004

Zespół developerski Malfador oficjalnie poinformował o rozpoczęciu prac nad piątą częścią popularnego cyklu strategii kosmicznych Space Empires. Nowa produkcja zaoferuje graczom m.in. w pełni trójwymiarową grafikę (do tej pory rozgrywka toczyła się w mało-urozmaiconym środowisku 2D), przebudowany interfejs, szereg nowych broni do wykorzystania podczas zmagań, a także rozbudowane narzędzia edytorskie (tworzenie fanowskich modyfikacji, etc.).