Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Solatorobo: Red The Hunter (NDS)
OkładkaSolatorobo: Red The Hunter (NDS)

Solatorobo: Red The Hunter NDS

Solatorobo: Red The Hunter jest grą z gatunku jRPG, stworzoną przez zespół deweloperski studia Cyberconnect2. Tytułowy Red to poszukiwacz skarbów, który przypadkowo wikła się w intrygę zagrażającą istnieniu latających wysp republiki Shepherd oraz całemu uniwersum.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Solatorobo: Red The Hunter Premiera NDS

28października2010

producent: Cyberconnect2 wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Solatorobo: Red The Hunter

Ni No Kuni: Wrath of the White Witch

Chrono Trigger

Final Fantasy IV

Przygotowany przez doświadczone w tworzeniu gier RPG studio CyberConnect2, projekt Solatorobo: Red the Hunter łączy klasyczne elementy gatunku z intrygującą fabułą i kilkoma nowinkami.

Akcja rozgrywa się w republice Shepherd, którą tworzy archipelag latających wysp. Fabuła opowiada o losach poszukiwacza skarbów Reda Savarina, który jest psem przybierającym ludzką postać. Bohater przyjmuje zlecenia od różnych osób, za które otrzymuje potrzebne do życia pieniądze. Przypadkowo podczas jednego z zadań, heros poznaje młodego chłopca o imieniu Elh, który wplątuję go w intrygę zagrażającą istnieniu całego uniwersum. Red i jego siostra Chocolat Gelato zostają wytypowani do powstrzymania zła zagrażającego cywilizacji.

Red Savarin dysponuje własnym robotem bojowym, Dahakiem, za pomocą którego wykonuje kolejne misje. Mech posiada ogromną siłę i specjalizuje się walce wręcz oraz stosowaniu znanych z zapasów chwytów do eliminacji przeciwników. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem oraz rosnącymi funduszami istnieje możliwość udoskonalania jego statystyk i rozwijania możliwości. Walki toczone są w czasie rzeczywistym i wymagają refleksu oraz opracowywania taktyki starć.

Twórcy oprócz głównej misji przygotowali szereg zadań pobocznych oraz kilka mini-gier. Wśród nich nie brakuje na przykład wyścigów okrętów powietrznych, które stają się dodatkową opcją zarabiania gotówki. Pojawia się także specyficzna odmiana łowienia, w której za pomocą harpuna chwytamy inne statki.

Ścieżkę dźwiękową doSolatorobo: Red the Hunter stworzył Chikayo Fukuda, autor muzyki do Naruto: Ultimate Ninja i serii .hack/.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Solatorobo: Red The Hunter

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.