Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Smash up Derby (PC)

Smash up Derby PC

Dynamiczne wyścigi samochodowe, nawiązujące do klasyki gatunku, gry Destruction Derby. Gracz staje się kierowcą startującym w karkołomnych wyścigach i tryumfując w kolejnych zawodach może wspinać się po szczeblach kariery.

Wyścigi | samochodowe | polskie

PC Windows
Okładka Smash up Derby (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4kwietnia2003

4kwietnia2003

pudełko PL

Smash up Derby to dynamiczne wyścigi samochodowe, nawiązujące do klasyki gatunku, gry Destruction Derby, stworzone przez polską firmę developerską - CITY interactive. Gracz staje się kierowcą startującym w tych karkołomnych wyścigach i tryumfując w kolejnych zawodach może wspinać się po szczeblach kariery. Podobnie jak w serii Destruction Derby tak i tu celem rozgrywki jest nie tylko dojechanie na metę jako pierwszy, lecz także „rozwalenie” innych przeciwników, uszkodzenie im samochodów, itp. Autorzy zawarli w Smash up Derby 20 różnorodnych samochodów oraz 28 torów. Gra wykorzystuje zaawansowany silnik graficzny „Virtools”, zastosowany między innymi w grach: Syberia i Michael Schumacher Kart 2002 (różne ujęcia kamer, liczne efekty specjalne). Tory zbudowane są średnio z 50 000 polygonow i około 80 różnych materiałów, a samochody składają się z 6000 polygonów i około 10 materiałów o zróżnicowanych cechach wizualnych i fizycznych. Ponadto do zalet tego tytułu zaliczyć należy realistyczny model zniszczeń samochodów oraz wykorzystanie silnika fizycznego firmy Havok. Smash up Derby pozwala na zabawę jednoosobową i wieloosobową do szesnastu osób równocześnie. Dodatkowo gra obsługuje Force Feedback i Vibration Force.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 532 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Gry podobne do Smash up Derby

Klasyfikacja PEGI Smash up Derby

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Smash up Derby

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 600MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
Lubię grać w kaszanki, ale wstydzę się tego
Lubię grać w kaszanki, ale wstydzę się tego

wiadomość14 lipca 2014

W ramach cyklu: 'Temat Tygodnia', poświęconemu tym razem zagadnienia: 'Gry, których się wstydzimy' - prezentuję swoje spojrzenie i zachęcam do sprawdzenia pozostałych artykułów należących do tej serii!

Play 8/2003 już dostępny
Play 8/2003 już dostępny

wiadomość24 lipca 2003

W punktach z prasą na terenie naszego kraju czeka na was od dzisiaj nowy, sierpniowy numer magazynu Play. Na dołączonych doń trzech płytach CD znajdziecie między innymi cztery pełne wersje gier a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele ciekawych tekstów na temat gier już wydanych jak i tych będących jeszcze w fazie produkcji.