Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Sleep Tight (PC)

Sleep Tight

Zręcznościowa strzelanka typu twin stick shooter z elementami tower defense. Podczas zabawy wcielamy się w dziecko walczące w nocy z potworami.

Akcji | tower defense | top-down | indie | strzelanki

Okładka Sleep Tight (PC)

data premiery gry:

26lip2018

PC Switch

Sleep Tight to twin stick shooter z silnym naciskiem na elementy tower defense na platformę PC i Switch. Produkcja została stworzona przez studio We Are Fuzzy, dla którego jest to pierwszy projekt. Deweloper zatrudnia jednak doświadczonych pracowników, w tym ludzi pracujących wcześniej przy grach Far Cry 5 i Titanfall oraz serialach Westworld i Gra o Tron.

Mechanika

Podczas zabawy wcielamy się w dzieciaka, który w nocy jest nękany przez rozmaite potwory. Mały bohater ma już tego dość i postanawia się im przeciwstawić. By mieć jakiekolwiek szanse na wygraną, musi najpierw wykorzystać znajdujące się w pokoju rzeczy do zbudowania bazy. Konstruujemy ją w trakcie dnia, m.in. z poduszek. Do tego za „murami” umieszczamy zabawkowe wieżyczki i przygotowujemy się na nocne starcie. Po nastaniu mroku dom zostaje nawiedzony przez stwory pojawiające się w kolejnych, trwających 1 minutę falach. Ataki przeciwników odpieramy, chowając się w bazie i strzelając do wszystkiego, co się rusza, w czym wspomagają nas ustawione wcześniej wieżyczki. Można również biegać po całym pokoju, odwracając uwagę bestii od bazy i walcząc z nimi na ich terenie. Jeżeli uda nam się przetrwać noc, otrzymujemy nagrody, ulepszamy dostępne bronie (m.in. karabin na strzałki czy pistolet wodny), naprawiamy zniszczenia i przygotowujemy się na kolejną potyczkę.

Kwestie techniczne

Sleep Tigh jest produkcją przeznaczoną zarówno dla starszych, jak i młodszych graczy. Gra ma więc kreskówkową oprawę graficzną, a potwory nie są wcale takie straszne. Na ekranie dzieje się za to całkiem sporo – pociski latają we wszystkie strony, a sama akcja jest bardzo szybka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Sleep Tight

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Sleep Tight

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10
PC
Switch