Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka SingStar Popworld (PS2)

SingStar Popworld PS2

SingStar Pop to trzecia już edycja programu do karaoke, przygotowanego przez Sony Computer Entertainment Europe (SCEE).

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | multiplayer | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SingStar Popworld (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

13maja2005

1czerwca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Opis Gry

SingStar Pop to trzecia już edycja programu do karaoke, przygotowanego przez Sony Computer Entertainment Europe (SCEE). SingStar to interesujące urządzenie, będące połączeniem zestawu dwóch mikrofonów (podłączanych przez port USB do konsoli PS2) oraz specjalnej gry, umożliwiającej śpiewanie. Dodatkowo program daje również możliwość skorzystania z wsparcia kamery EyeToy, dzięki której użytkownicy mogą zobaczyć się na ekranie podczas wykonywania utworu zamiast oryginalnego teledysku.

SingStar Pop zawiera 30 nowych utworów. Przedział gatunkowy nagrań jest dość szeroki, choć autorzy skupili się głównie na muzyce pop. Każdy jednak znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na nasze wykonanie czekają piosenki takich artystów jak: Avril Lavigne, Jamelia, Keane, Robbie Williams oraz Black Eyed Peas.

Tak jak w poprzednich produkcjach z tej serii, istnieje możliwość śpiewania najlepszych kawałków solo, czyli konkurowania z oryginalną wersją nagrania lub w duecie. Dostępne są tryby, znane z wcześniejszych wersji programu - Pass the Mic i Duets, które pozwalają graczom ze sobą rywalizować lub współpracować, w zależności od ustawień opcji rozgrywki. Ponadto w SingStar Pop dodano dwa nowe tryby: Rap Scoring i Medley Mode, które pokażą, kto jest królem mikrofonu. Rap Scoring to kolejna możliwość powalczenia z innymi graczami, natomiast opcja Medley to połączenie krótkich fragmentów pięciu różnych piosenek, a sedno zabawy tkwi w tym, żeby szybko się zorientować, kiedy nastąpi zmiana nagrania.

Podczas wykonywania utworu, na dole ekranu przewija się tekst piosenki - w dwóch linijkach, z wyprzedzeniem, dzięki czemu nie ma problemu z nadążaniem. Na środku ekranu wyświetlany jest idealny wzór fraz danego utworu, a cała zabawa polega na tym, by z naszą intonacją głosu trafić w ten ideał. A dzięki temu, że program posiada wbudowany system służący do oceny naszych umiejętności wokalnych, oprócz optymalnego wzoru wykonania danej piosenki, na ekranie w trakcie śpiewania pojawi się też wzór naszej tonacji, co pozwala nam na porównanie obu wykresów i doskonalenie swoich umiejętności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 109 PLN

Gry podobne do SingStar Popworld

Klasyfikacja PEGI SingStar Popworld

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe SingStar Popworld

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • EyeToy
  • karta pamięci 8 MB
  • mikrofony
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów

wiadomość10 grudnia 2009

Tydzień temu Sony poinformowało, że seria gier karaoke SingStar sprzedała się dotychczas w 20 milionach egzemplarzy. Ten bardzo dobry wynik został osiągnięty w przeciągu 5 lat. Pierwsza część ukazała się jeszcze wiosną 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Od tej pory seria doczekała się niezliczonej ilości dodatków i kompilacji.

20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest
20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest

wiadomość3 grudnia 2009

Pięć i pół roku zajęło serii SingStar przekroczenie granicy 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Taką informację przekazało dziś Sony, które na przestrzeni ostatnich lat wydało ponad 20 tytułów związanych z tą marką. Wiadomości te zbiegły się również z premierą nowego patcha, który podnosi wersję gry do 4.30 i wprowadza wiele nowych rozwiązań.

Piąte urodziny serii Singstar
Piąte urodziny serii Singstar

wiadomość25 maja 2009

Niektóre gry na zawsze odmieniają branże elektronicznej rozrywki. Do grona wspomnianych tytułów można zaliczyć serię Singstar, która trafiła na sklepowe półki równo 5 lat temu. Unikalne karaoke przyniosło oczekiwany powiew świeżości i od razu zawładnęło sercami odbiorców. Czy mimo upływu czasu sytuacja pozostaje bez zmian?

Słynna Abba zaatakuje nasze struny głosowe
Słynna Abba zaatakuje nasze struny głosowe

wiadomość11 września 2008

Co takiego może łączyć Bartłomieja Bartoliniego z jedną z najlepiej sprzedających się serii na konsolę PlayStation, dwoma szwedzkimi małżeństwami i najczęściej oglądaną ostatnią produkcją kinową w Polsce i na świecie? Oczywiście skandynawski zespół ABBA.

W jaki sposób nowe edycje Rock Band i SingStar umożliwią wykorzystanie utworów z poprzedników

wiadomość22 sierpnia 2008

Na blogu MTVMultiplayer z wypowiedzi Johna Drake'a, PRa Harmonix możemy dowiedzieć się, co będziemy musieli zrobić, aby w nadchodzącym Rock Band 2 cieszyć się utworami z jedynki. Wraz z datowaną na 14 września premierą przeznaczonej na Xboxa 360 wersji gry, zostanie wydany specjalny patch do pierwowzoru, dzięki któremu w menu pojawi się nowa opcja umożliwiająca eksport danych.