Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimSafari (PC)
OkładkaSimSafari (PC)

SimSafari PC

SimSafari to gra strategiczna przenosząca nas do serca Afryki, gdzie przejmujemy pieczę nad umiejscowionym na Czarnym Lądzie kompleksem turystycznym, złożonym z parku przyrody, obozu i tubylczej wioski.

Strategiczne | ekonomiczne | edukacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimSafari Premiera PC

1marca1998

producent: EA Maxis / Maxis Software wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejny tytuł w liczącej blisko 10 lat serii, zapoczątkowanej przez słynne SimCity, przenosi nas do serca Afryki. Gra nawiązuje do wydanego prawie dwa lata wcześniej SimPark, oferując - poza kilkoma usprawnieniami - niemal identyczną mechanikę rozgrywki i przenosi ją w zupełnie inny rejon świata.

W przeciwieństwie do pierwowzoru, arena naszych działań podzielona jest na trzy strefy: park przyrody, obóz i afrykańską wioskę. Aby osiągnąć sukces i otrzymać najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę konieczne jest sprawne zarządzanie wszystkimi trzema rejonami naszego kompleksu. Rozgrywka w parku przyrody podlega identycznym zasadom jak w bliźniaczym SimPark. Naszym celem jest zapełnienie terenu odpowiednio dobranymi gatunkami roślin i zwierząt oraz dbanie o właściwą równowagę biologiczną tak stworzonego ekosystemu. Musimy brać pod uwagę specyficzne wymagania poszczególnych gatunków fauny i flory, wybierając te, którym park będzie odpowiadał pod kątem warunków klimatycznych, żywieniowych itp.

Nowym elementem w SimSafari jest obóz, pełniący rolę bazy turystycznej. Jako że nasza działalność musi zapewniać określony przychód, konieczny do jej dalszego rozwijania - musimy zadbać o właściwe warunki, jakich oczekiwać będą odwiedzający nas turyści. W tym celu budujemy m.in. restauracje, hotele i baseny, obsadzając je tubylcami, wynajętymi w wiosce. Tam też zatrudniać możemy kierowców, kucharzy i przewodników pamiętając o tym, że odpowiedni poziom zatrudnienia gwarantuje nam dobrą współpracę z rdzenną ludnością. Niepracujący mieszkańcy mogą bowiem zacząć trudnić się np. kłusownictwem, działając tym samym na szkodę naszego kompleksu.

Podobnie jak w innych grach serii nasze plany pokrzyżować mogą rozmaite klęski żywiołowe, takie jak pożary, susze, tornada czy plaga szarańczy. Podobnie też jak w SimPark, SimSafari daje nam możliwość skorzystania z przeogromnej bazy wiedzy o gatunkach roślin i zwierząt. Każdy z nich opisany jest pod kątem nazewnictwa, występowania, potrzeb biologicznych i zilustrowany przy pomocy krótkiej animacji.

Prócz walorów edukacyjnych, grę wyróżnia przede wszystkim barwna i szczegółowa grafika, która przypadnie do gustu zwłaszcza młodszym odbiorcom.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe SimSafari: Odpowiednia dla każdego wieku.

SimSafari Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486 100 MHz
  • 16 MB RAM
  • 20 MB HDD
  • Windows 95