Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Sid Meier's SimGolf (PC)
OkładkaSid Meier's SimGolf (PC)

Sid Meier's SimGolf PC

Rozbudowana strategia ekonomiczno-budowlana, w której projektujemy, budujemy i zarządzamy polem golfowym, dodatkowo połączona z elementami rozwoju postaci własnego golfisty.

Sportowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sid Meier's SimGolf Premiera PC

22stycznia2002

pudełko PL

18lipca2002

producent: Firaxis Games wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sid Meier's SimGolf

Theme Park World

RollerCoaster Tycoon 3

Golf Resort Tycoon

Sid Meier’s Sim Golf to symulacja ekonomiczno-budowlana, powstała przy współpracy z Maxis Games, ekspertem od tego typu produkcji (Sim City, The Sims). W grze możemy projektować, budować i zarządzać polami golfowymi na różnych poziomach szczegółowości. Rozgrywka w Sim Golf w znaczący sposób przypominać będzie Sim City, lecz zamiast budować miasto zajmiemy się wszelkimi aspektami pól golfowych.

Grę rozpoczynamy w jednym z 16 losowo wybranych miejsc na Ziemi, charakteryzujących się odmiennością krajobrazu ze względu na umiejscowienie geograficzne. Przy projektowaniu pól golfowych możemy dowolnie ustawiać takie elementy jak siatki chroniące przed piaskiem, zbiorniki wodne czy wiele gatunków drzew.

Nasza finansowa przyszłość zależy od ilości golfiarzy odwiedzających i korzystających z naszych pól. Każdy z nich jest bardziej lub mniej zadowolony z jakości zbudowanych struktur, co odzwierciedla się w naszej popularności oraz funduszach, które przeznaczamy przecież na rozbudowę i udoskonalanie klubu. Każdy z golfiarzy posiada własną osobowość, charakterystykę i życiorys, który możemy prześledzić, dowiadując się więcej o swoich klientach.

Jest to pierwsza gra budowlano-symulacyjna pozwalająca na kontrolowanie własnej postaci. Przy jej pomocy możemy czynnie uczestniczyć w rozgrywkach golfowych na własnoręcznie stworzonych trasach. Nie mamy co prawda pełnej kontroli nad swoim graczem, możemy jednak wybrać sposób uderzenia kuli itp. Za wygraną zyskujemy punkty doświadczenia, dzięki którym możemy rozwijać umiejętności naszej postaci.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Sid Meier's SimGolf cena w dniu premiery: 129,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sid Meier's SimGolf

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sid Meier's SimGolf Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 350MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D