Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Shrek: Ogres and Dronkeys (NDS)

Shrek: Ogres and Dronkeys NDS

Kolejna gra nawiązująca do postaci tytułowego ogra. Tym razem zajmujemy się sprawowaniem kontroli nad potomstwem głównych bohaterów. Z widocznymi na ekranie stworkami musimy się bawić, ale także uczyć je nowych rzeczy.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Shrek: Ogres and Dronkeys (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shrek: Ogres and Dronkeys jest czwartą już grą, nawiązującą do postaci sympatycznego ogra i jego przyjaciół, którą zdecydowano się przygotować z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS. W przeszłości otrzymaliśmy już bowiem takie tytuły jak Shrek SuperSlam (2005), Shrek Smash n' Crash Racing (marzec 2007) oraz Shrek the Third (czerwiec 2007). Tym razem mamy do czynienia z produktem stworzonym głównie z myślą o najmłodszym odbiorcy, a to dlatego, iż szczególny nacisk położono na sprawowanie troskliwej opieki nad widocznymi na ekranie stworkami. Nie zajmujemy się więc swobodną eksploracją otoczenia, a tym bardziej nie atakujemy żadnych przeciwników. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie WayForward Technologies. Firma ta na konsolę DS wydała też takie produkty jak Contra 4, czy Looney Tunes: Duck Amuck. Ogres and Dronkeys powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach handhelda firmy Nintendo.

Jak już zostało powiedziane, w opisywanej grze opiekujemy się różnorakimi istotami. Generalnie mamy tu do czynienia z dwoma typami stworzeń. Pierwszy gatunek stanowi potomstwo tytułowego Shreka oraz jego żony Fiony. Jeśli zaś chodzi o drugiego grywalnego stworka (Dronkey), jest to owoc związku Osiołka oraz Smoczycy. Lista dostępnych akcji obejmuje oczywiście wiele interesujących pozycji. Stworka, nad którym zdecydowaliśmy się sprawować opiekę musimy przede wszystkim nauczyć wypełniania mniej lub bardziej złożonych poleceń. Kolejnym krokiem jest wyszkolenie sympatycznej istotki samodzielnego wykonywania wybranych czynności.

Ze stworkiem należy się też bawić, czy wreszcie nakłaniać go do eksploracji najbliższego otoczenia, które z oczywistych względów można samemu zaprojektować. Sterowanie jest bardzo proste, obejmując zarówno czytelne ikony, jak i wykorzystanie ekranu dotykowego konsoli DS. Gra cechuje się niskim poziomem trudności zabawy. Jest również całkowicie pozbawiona brutalności. Rozgrywka toczy się oczywiście na obu ekranach konsoli. Górny ekran służy głównie do wyświetlania dodatkowych informacji. Właściwa zabawa rozgrywa się na dolnym, dotykowym ekranie. Mamy tu oczywiście do czynienia z trójwymiarowym środowiskiem gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Shrek: Ogres and Dronkeys

Klasyfikacja PEGI Shrek: Ogres and Dronkeys

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane
Nowe przygody Shreka w postaci gry zapowiedziane

wiadomość16 kwietnia 2010

Zielony ogr Shrek powróci niedługo na ekrany kin w filmie Shrek Forever After, któremu będzie towarzyszyła gra pod tym samym tytułem. Głównymi atrakcjami w nowej produkcji będą: czteroosobowy tryb kooperacji, mnóstwo charakterystycznych postaci i łamigłówki. Tytuł zostanie wydany w maju tego roku na PC i konsolach (Wii, Xbox 360, PlayStation 3, DS).

Kolejny Shrek zagości na ekranach Dual Screenów
Kolejny Shrek zagości na ekranach Dual Screenów

wiadomość28 sierpnia 2007

Kasowy sukces trzeciej odsłony filmowego Shreka sprawił, że Activision postanowiło wykorzystać popularność zielonego ogra i podjęło decyzję o rozpoczęciu prac nad nową grą z jego udziałem. Amerykański koncern zaanonsował właśnie nową pozycję pt. Shrek: Ogres and Dronkeys, dedykowaną wyłącznie konsoli Nintendo Dual Screen.