Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Shin Megami Tensei: Nocturne (PS2)

Shin Megami Tensei: Lucifer's Call PS2

Shin Megami Tensei: Nocturne

Trójwymiarowy RPG z turowym systemem walk. Fabuła gry umiejscawia akcje w post apokaliptycznym Tokio, pełnym demonów, duchów i okultyzmu.

RPG | TPP | fantasy | turowe | postapokalipsa | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Shin Megami Tensei: Nocturne (PS2)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

12października2004

8lipca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trójwymiarowy RPG z turowym systemem walk. Fabuła gry umiejscawia akcję w post apokaliptycznym Tokio, gdzie wskutek procesu nazwanego „Conception” cała ludzkość została anihilowana, zaś świat przeobraził się we wklęsłą sferę z substytutem słońca w jej centrum. Nowa rzeczywistość wypełniona została świadomymi – dobrymi bądź złymi – demonami i duchami. Jako młody chłopak, przemieniony właśnie w demona i wzięty pod opiekę przez naszą byłą nauczycielkę ze szkoły, musimy nie tylko dowiedzieć się całej prawdy o zaszłych wydarzeniach, ale także zdecydować o dalszym losie świata – przywrócić mu porządek, lub stać się przyczyną jego zagłady. Podczas wędrówki decydujemy także, za którą z zaprezentowanych w grze ideologii się opowiadamy, co ma wpływ na zakończenie gry.

Pozycja wprowadza do systemu bitew dużą interakcję z napotykanymi przeciwnikami. Grający może spróbować przekupić do współpracy z nim każdego z niemal 100 rodzajów potworów, które napotka na swojej drodze. Inną opcją jest zażądanie od nich lokalnej waluty bądź przedmiotów w zamian za podarowanie im życia. Biorąca udział w potyczkach drużyna zawiera do 4 osób, wybieranych w dowolnym momencie gry spośród wszystkich dostępnych postaci przez gracza. Poza zwykłym atakiem i opcją rozmowy z oponentami, do dyspozycji gracza został również oddanych szereg ataków magicznych oraz możliwość użycia dowolnego z posiadanych przedmiotów. Rozwój postaci odbywa się przez dostosowywanie swoich statystyk po osiągnięciu każdego kolejnego poziomu doświadczenia oraz przez asymilowanie specjalnych kamieni, zapewniających bohaterowi nowe zdolności i cechy.

Rozgrywka ukazana jest z perspektywy TPP, eksploracja świata zaś odbywa się w rzucie pionowym, gdzie jeździmy po mapie przesuwając figurkę symbolizującą naszą postać. Gra jest długa, zapewnia minimum kilkadziesiąt godzin rozgrywki. Ciekawostką jest gościnny udział Dantego z serii Devil May Cry Capcomu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Lucifer's Call

Klasyfikacja PEGI Shin Megami Tensei: Lucifer's Call

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Shin Megami Tensei: Lucifer's Call

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Shin Megami Tensei: Lucifer's Call - test przed premierą
Shin Megami Tensei: Lucifer's Call - test przed premierą

Przed premierą 13 czerwca 2005, 11:29

Fabuła jest faktycznie dość ciekawa. Zaczyna się w Tokio (na dworcu metra – wspomniana, niereprezentatywna lokacja), dokąd jako młody chłopak, wraz z kolegą i koleżanką ze szkolnej klasy, wybieramy się w odwiedziny do nauczycielki. Z wizytą są jednak drobne kłopoty w związku z panującymi w mieście problemami komunikacyjnymi, spowodowanymi niedawną masakrą w miejscowym parku. Za owym wydarzeniem – jeśli dać wiarę plotkom – stoją członkowie różnych sekt wespół z siłami nieczystymi. Po odnalezieniu naszej wychowawczyni w szpitalu akcja nabiera tempa, gdy cały świat wokół budynku zostaje „odrodzony” i zamieniony w kulistą sferę (z substytutem słońca w jej centrum), zaś jedynymi „kroczącymi” po nim istotami zostają, obok garstki niedobitków, świadome duchy i demony. Nasz bohater awansuje przy okazji do tej ostatniej grupy, dzięki czemu jesteśmy w stanie stawiać skuteczny opór potworom napotykanym na naszej drodze. Drodze ku poznaniu prawdy o wydarzeniach, których świadkami się staliśmy, i ku zdecydowaniu o losach nowej rzeczywistości.