Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchXONEPS4PC
Okładka Shift Happens (Switch)

Shift Happens

Hybryda platformówki i gry logicznej, opracowana przez niezależne studio Klonk Games. Gracze przejmują kontrolę nad Bismo i Plomem – humanoidalnymi stworzeniami, których organizmy składają się z galaretowatego żelu.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | na 2 osoby | 2.5D | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka Shift Happens (Switch)

data premiery gry:

22lut2017

PC XONE

8mar2017

PS4

10paź2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shift Happens jest hybrydą platformówki i gry logicznej, opracowaną przez niezależne studio Klonk Games. Wydanie tej produkcji między innymi na platformie PC, PS4 i XONE umożliwiła deweloperom współpraca z firmą Deck13 Interactive – zespołem, który wcześniej współtworzył Lords of the Fallen z polskim CI Games.

Fabuła

W Shift Happens gracze przejmują kontrolę nad dwójką głównych bohaterów. Bismo i Plom to humanoidalne stworzenia, których organizmy składają się z galaretowatego żelu. W wyniku pewnego wypadku protagoniści zostali ze sobą połączeni – od tej pory mogą przerzucać między sobą masę, co wykorzystują podróżując przez barwny świat.

Mechanika

W Shift Happens akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Filar rozgrywki stanowi przemierzanie kolejnych lokacji, zdobywanie cennych monet oraz rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek logicznych. W trakcie zabawy przychodzi nam odwiedzić zarówno laboratorium naszpikowane zaawansowaną technologią, jak i wypełniony zielenią las, wysuszone kaniony, czy wreszcie skute lodem jaskinie.

Stawienie czoła poszczególnym łamigłówkom wymaga ścisłej współpracy pomiędzy dwójką herosów – przykładowo, cięższy może przerzucać lżejszego towarzysza nad przepaściami i przesuwać elementy otoczenia, podczas gdy ten drugi potrafi skakać wyżej i w ten sposób dostawać się do trudno dostępnych miejsc. Niemniej, obydwaj muszą mieć się na baczności, gdyż na kolejnych etapach roi się od rozmaitych pułapek.

Tryby gry

Shift Happens na platformie PC, PS4 i XONE opracowano z myślą o dwuosobowej zabawie – w towarzystwie drugiego gracza można się bawić przez Internet, a także na wspólnym ekranie. Na potrzeby multiplayerowej rozgrywki stworzono ponad czterdzieści zróżnicowanych poziomów – na samotników czeka natomiast trzydzieści odmiennych plansz. Całości dopełniają wyzwania czasowe oraz osiem misji bonusowych (po cztery dla każdego wariantu rozgrywki).

Kwestie techniczne

Pod względem jakości wykonania, Shift Happens nie odstaje od tuzów gatunku. Gra może się pochwalić przyjemną dla oka, kolorową oprawą graficzną, utrzymaną w ciepłej kolorystyce. Bez wątpienia na uwagę zasługuje silnik fizyczny, dbający przede wszystkim o właściwe zachowanie ciał bohaterów i ich możliwości interakcji z otoczeniem, w zależności od ich aktualnego rozmiaru i ciężaru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Gry podobne do Shift Happens

Klasyfikacja PEGI Shift Happens

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
XONE
PS4
Switch