Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Salt Lake 2002 (PC)

Salt Lake 2002 PC

Realistyczna gra sportowa, której tematem są Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002 w Salt Lake City. Każdy gracz może wziąć w nich udział i wykazać się swymi umiejętnościami w sześciu dyscyplinach zimowych.

Sportowe | sporty zimowe

PC Windows
Okładka Salt Lake 2002 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22stycznia2002

30stycznia2002

pudełko PL

Symulacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2002 odbywających się w USA. Gra posiada oficjalną licencję Zimowej Olimpiady 2002 w Salt Lake City. Każdy gracz może spróbować swoich sił w sześciu olimpijskich dyscyplinach zimowych, rozgrywanych na bardzo wiernie odwzorowanych obiektach olimpijskich. Postacie sportowców są dokładnie animowane, a rywalizacja ukazywana w formie realistycznej prezentacji telewizyjnej. Środowisko Salt Lake City odtworzone zostało przy użyciu zdjęć satelitarnych.

W grze występuje 16 krajów biorących udział w olimpiadzie, każdy reprezentowany w sześciu dyscyplinach: bieg zjazdowy mężczyzn, slalom kobiet, bobsleje dwuosobowe, skoki narciarskie, slalom gigant na snowboardzie oraz akrobacje powietrzne w stylu dowolnym. Dostępne są cztery tryby gry: Olympic, Tournament, Classic oraz Freeform. Możemy dowolnie zmieniać ustawienia warunków atmosferycznych, co pozwala na zwiększenie poziomu trudności rozgrywki. Opcje rozgrywki w wieloosobowej umożliwiają rywalizację do 4 osób równocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 223 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Wymagania wiekowe Salt Lake 2002

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Salt Lake 2002

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Salt Lake 2002 - recenzja gry
Salt Lake 2002 - recenzja gry

Recenzja 24 stycznia 2002, 09:33

W „Salt Lake 2002” mamy cztery tryby prowadzenia rozgrywki – olimpiada, klasyczny, turniej oraz Freeride. Trzy pierwsze, to mówiąc najogólniej, przebijanie się przez wszystkie sześć konkurencji w celu zdobycia złotego medalu. Warto zwrócić uwagę na tryb klasyczny, gdzie jak za czasów ośmiobitowców, dostajemy trzy „życia” i musimy przejechać wszystkie konkurencje, przy rosnącym stopniu trudności. Konia z rzędem temu, kto tego dokona! Zwycięstwa nagradzane są krótkimi animacjami podium, sypiącego się konfetti itp. Jednak każdy początkujący gracz powinien na początku udać się do trybu Freeride, jako że pozwala ona na przetrenowanie występujących w grze dyscyplin sportowych. A - nie ma się co łudzić – trening będzie potrzebny, bo co prawda doprowadzenie naszych wirtualnych zawodników na szczyty podium nie zajmie nam kilkunastu lat treningu jak w przypadku Apoloniusza Tajnera, ale kilka dni na pewno.