Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Saga Online (PC)
OkładkaSaga Online (PC)

Saga Online PC

Saga Online to sieciowa strategia czasu rzeczywistego. Akcja gry stworzonej przez deweloperów z firmy Deep Silver rozgrywa się w fantastycznym świecie Gai, gdzie od tysięcy lat trwa krwawy konflikt pomiędzy armiami 6 zwaśnionych bóstw.

Strategiczne | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Saga Online Premiera PC

25listopada2008

producent: Deep Silver wydawca: Deep Silver Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Saga Online

EVE Online

Dawn of Fantasy

Beyond Protocol

SAGA Online to sieciowa strategia czasu rzeczywistego, w której specyfika wirtualnego świata zmienia się pod wpływem działań graczy. Efekty decyzji podjętych przez użytkowników trwają tutaj długo nawet po tym, jak wylogowali się oni z serwerów gry.

Podczas rozgrywki otrzymujemy możliwość reprezentowania jednego z bóstw, które od tysięcy lat walczą o dominację w niebie. Czynią to poprzez armie ścierające się w świecie Gai. Każdy z bogów stworzył własną rasę. Jeśli któraś z nich odniesie ostateczne zwycięstwo, to jej pan zostanie władcą niebios.

Każdy z graczy może wybrać jednego z sześciu bogów, którego będzie reprezentował na polu bitwy. Do wyboru mamy bóstwo światła, natury, machiny, wojny, magii oraz nieumarłych. Decydując się na konkretną frakcję, otrzymujemy dostęp do specyficznych jednostek, każdej ze swoistymi umiejętnościami specjalnymi.

W SAGA Online nie brakuje cech charakterystycznych dla klasycznego RTS-a. Zbieramy zatem surowce, budujemy miasta i zarządzamy naszymi podwładnymi. Nawet jeśli nie przebywamy w trybie online, nasze królestwo nadal się rozwija, a nasi podopieczni wykonują zlecone wcześniej prace.

Najważniejsza rozgrywka toczy się na polu bitwy, gdzie do dyspozycji mamy setki jednostek. Każda rasa posiada własny unikalny sposób prowadzenia walki, dlatego też należy dostosowywać strategię do specyficznego przeciwnika.

Gra, zarówno graficznie, jak i sposobem prowadzenia walki, przypomina słynną serię Total War. Takie podejście umożliwia jednoczesne wyświetlanie na polu walki wielu postaci, a także sprawną nad nimi kontrolę. Z tego też powodu graficznie tytuł nie należy do wybitnie oszałamiających, chociaż specjalne jednostki magiczne prezentują się całkiem ładnie, tak samo zresztą jak efekty ich ataków.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Saga Online: Odpowiednia dla każdego wieku.

Saga Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP