Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVPC
Okładka Rymdkapsel (PSV)

Rymdkapsel

Rymdkapsel to strategia czasu rzeczywistego autorstwa zespołu Grapefrukt Games. Wcielamy się w zarządcę stacji kosmicznej i naszym zadaniem jest takie pokierowanie jej rozbudową, abyśmy byli w stanie odpierać ataki kolejnych fal kosmitów.

Strategiczne | science fiction | RTS | tower defense

Okładka Rymdkapsel (PSV)

data premiery gry:

7maj2013

PSV

30sty2014

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rymdkapsel to minimalistyczny RTS osadzony w klimacie science-fiction. Grę opracowało studio Grapefrukt Games.

Akcja toczy się na pokładzie nienazwanej stacji kosmicznej, zawieszonej w gwiezdnej pustce. Zabawa podzielona jest na dwie następujące po sobie fazy – budowę i obronę przed atakiem. Pierwsza z nich opiera się na trzech surowcach oznaczonych odrębnymi kolorami, które musimy wykorzystać do rozbudowy bazy. Kolor niebieski to energia elektryczna pozyskiwana z paneli słonecznych. Ten surowiec nigdy nie ulegnie wyczerpaniu, zaś by przyspieszyć jego gromadzenie można dobudować dodatkowy reaktor. Z kolei kolor żółty reprezentuje racje żywnościowe, potrzebne do nakarmienia naszych podwładnych, zwerbowania nowych pracowników oraz wskrzeszania poległych. Pożywienie uzyskujemy z ogrodów i nie jest surowcem odnawialnym. Ostatni kolor to różowy, reprezentujący materiały budowlane pozyskane z kryształów ukrytych na rozrzuconych po mapie asteroidach. Ten surowiec prędzej czy później ulegnie wyczerpaniu, więc jeśli nie zaplanujemy dobrze rozbudowy bazy, w późniejszych fragmentach rozgrywki paskudnie się to na nas zemści.

Drugą fazą rozgrywki jest obrona. Co pewien czas na naszą mapę wpadają jednostki wroga, które musimy jak najszybciej wyeliminować. W tym celu budujemy systemy obronne. W walce pomaga również wybudowanie tajemniczych monolitów, które pozwalają prowadzić badania nad rozwiązaniami, ulepszającymi nasze uzbrojenie oraz inne technologie. Wszystko to zostało zrealizowane w minimalistyczny sposób. Każde pomieszczenie służy tylko do jednego celu i ma postać jednokolorowej figury geometrycznej, przypominającej bloki wykorzystywane w serii Tetris i tak jak w tym cyklu, duża część zabawy polega na takim ich układaniu, by pasowały do siebie oraz zajmowały jak najmniej miejsca. Kolejne pomieszczenia wyświetlane są na górze ekranu i wystarczy je przeciągnąć palcem na mapę. To samo robimy z podwładnymi umieszczonymi na dole ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Rymdkapsel

Wymagania wiekowe Rymdkapsel

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rymdkapsel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PSV
PC