Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONEANDiOSPSV
Okładka Romancing SaGa 3 (PC)

Romancing SaGa 3

Romancing SaGa 3 to zremasterowana wersja 16-bitowego japońskiego RPG-a. Gra oferuje turowy system walki oraz ośmiu głównych bohaterów do wyboru, a każdy z nich posiada odmienną kampanię i unikalne misje poboczne.

RPG | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | jRPG | Xbox Play Anywhere

Okładka Romancing SaGa 3 (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Romancing SaGa 3 to odświeżona wersja klasycznego japońskiego RPG-a. Pierwowzór ukazał się w 1995 roku na 16-bitową konsolę Super Nintendo Entertainment System i nigdy nie opuścił granic Kraju Kwitnącej Wiśni. Oryginał opracowała firma Square, a za remaster odpowiada jej najnowsze wcielenie, czyli Square Enix.

Fabuła

Akcja gry toczy się w pełnej magii krainie fantasy, którą co trzysta lat nawiedza kataklizm w postaci tzw. Zaćmienia Śmierci. Podczas niego Gwiazda Śmierci przysłania słońce, co generuje morderczą energię, zabijającą wszystkie noworodki, jak również młode rośliny i zwierzęta.

Sześćset lat temu ten kataklizm przeżyło jedno dziecko. Zyskało one nadnaturalną siłę i ostatecznie stało się Królem Demonów. Otworzyło również portal do wymiaru znanego jako Otchłań i wydostało stamtąd Demonicznych Lordów, aby z ich pomocą rządzić światem. Trzysta lat po tych wydarzeniach Zaćmienie Śmierci przeżył kolejny noworodek. On także zyskał wielką moc, ale z czasem wyrósł na wielkiego bohatera. Wspólnie z kompanami pokonał Króla Demonów i odesłał jego sługi z powrotem do Otchłani.

Gra zaczyna się dziesięć lat po kolejnym Zaćmieniu. Nikt nie wie jednak, czy tym razem ocalałe dziecko okaże się złe czy dobre. Co gorsza, do świata próbują powrócić wypędzeni Demoniczni Lordowie. Na razie portale są zbyt małe, aby mogli się przedostać do świata śmiertelników, dlatego zaczynają opętywać niewinnych, aby z ich pomocą szerzej otworzyć wrota.

Mechanika

Romancing SaGa 3 to japońskie RPG, w którym sprawujemy kontrolę nad drużyną bohaterów, eksplorujemy świat, rozwijamy postacie, wypełniamy zadania i przede wszystkim toczymy walki za pomocą turowego systemu potyczek. Zgodnie z tradycjami tej serii, produkcja oferuje jednak kilka innych elementów, które sprawiają, że mocno odbiega od standardowych przedstawicieli tego gatunku.

Rozpoczynając zabawę wybieramy między ośmioma postaciami. Każda z nich posiada zupełnie odmienną kampanię, z unikalną fabułą i wyzwaniami, jak również własnymi misjami pobocznymi. Ponadto poza standardowymi potyczkami możemy również aktywować tzw. tryb dowódcy. Pozwala on wystawić do walki więcej postaci, wykorzystywać formacje i dodatkowe zdolności wymagające współdziałania wielu wojowników. Jednakże ta opcja zmusza nas, abyśmy wyłączyli ze starć głównego bohatera, który staje wtedy na tyłach i jedynie wydaje rozkazy.

Kwestie techniczne

Romancing SaGa 3 pierwotnie wydano na 16-bitową konsolę, więc gra posiada prostą dwuwymiarową oprawę graficzna. Oferuje jednak atrakcyjny styl wizualny, a dodatkowo została lekko podrasowana na potrzeby nowszych platform.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 110,00 PLN

Gry podobne do Romancing SaGa 3

Klasyfikacja PEGI Romancing SaGa 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Romancing SaGa 3

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
PC
AND
iOS
PSV
PS4
XONE
Switch