Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOS
Okładka Rogue Wizards (iOS)

Rogue Wizards

Reprezentant gatunku roguelike, za którego stworzeniem stoi zespół Spellbind Studios.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | widok izometryczny | indie

Okładka Rogue Wizards (iOS)

data premiery gry:

27wrz2016

PC

25maj2017

iOS

Rogue Wizards jest dziełem niezależnego, amerykańskiego zespołu Spellbind Studios. Jak sugeruje tytuł, opisywana produkcja, wydana między innymi na platformie PC i iOS, reprezentuje gatunek roguelike. Co ciekawe, podczas gdy wersja na komputery osobiste jest płatną pozycją, na urządzeniach mobilnych gra jest dystrybuowana w modelu free-to-play.

Fabuła

Rogue Wizards przenosi graczy do fantastycznej krainy Rilfanor. Przez całe wieki zdolnościami magicznymi mogli pochwalić się wyłącznie przedstawiciele arystokratycznych rodów. Cieszyli się oni licznymi przywilejami wynikającymi z przynależności do Rady, czyli gildii zrzeszającej osoby parające się czarodziejstwem. Z biegiem czasu ich moc jednak słabła, a magia zaczęła zaznaczać swoją obecność nie tylko u mężczyzn, ale i u kobiet, a także u osób pochodzących z niższych warstw społecznych.

W Radzie nastąpił więc rozłam – podczas gdy jedni są otwarci na możliwość przyjęcia w swoje szeregi kobiet i reprezentantów niższych szczebli drabiny społecznej, drudzy pozostają wierni konserwatywnym wartościom. W sam środek powstałego w ten sposób tygla trafia gracz wcielający się w bohatera doskonalącego swoje magiczne umiejętności.

Mechanika

W Rogue Wizards na platformie PC i iOS akcję ukazano w widoku izometrycznym. Filarem rozgrywki jest eksploracja lokacji generowanych proceduralnie, walka z napotkanymi przeciwnikami oraz rozwój bohatera. Starcia toczą się w trybie turowym, a na naszej drodze stają zarówno szeregowi oponenci (każdy z ponad trzydziestu potworów cechuje się indywidualnym zestawem mocnych i słabych stron), jak i ośmiu potężnych bossów.

Prowadzonego do boju herosa rozwijamy, ulepszając jego poszczególne cechy i zdolności (do naszej dyspozycji oddano osiemnaście zaklęć reprezentujących sześć szkół magicznych) oraz zdobywając coraz potężniejszy ekwipunek. Broń białą i dystansową, magiczne kostury oraz elementy ubioru możemy dodatkowo modyfikować, wykorzystując system craftingu.

Chwilę oddechu pomiędzy kolejnymi eskapadami w głąb niebezpiecznych rejonów zapewniają wizyty w naszej bazie wypadowej, czyli Wieży, w obrębie której wznosimy przydatne budynki. W ten sposób zapewniamy sobie na przykład dostęp do nowego wyposażenia oraz zasobów niezbędnych do rzucania zaklęć na polu bitwy.

Tryby gry

Trzon Rogue Wizards stanowi fabularna kampania przewidziana na około dziesięć godzin zabawy. Możemy ją rozegrać na dwóch poziomach trudności – jeśli zdecydujemy się na zabawę w trudniejszym wariancie, musimy liczyć się z tym, że śmierć ma tutaj charakter permanentny i wiąże się z koniecznością rozpoczęcia przygody od nowa. Podobnie mają się sprawy w trybie Gauntlet, będącym niekończącą się serią lochów.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Rogue Wizards prezentuje przyzwoity poziom wykonania. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce, a jej dopełnieniem jest intuicyjny interfejs.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Rogue Wizards

Wymagania wiekowe Rogue Wizards

12+

Wymagania sprzętowe Rogue Wizards

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 750 MB HDD
  • Windows XP
PC
iOS