Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONEPSV
Okładka Riddled Corpses (PC)

Riddled Corpses

Riddled Corpses EX

Twin-stick shooter, w którym wcielamy się w jednego ze śmiałków stawiających czoła potworom panoszącym się po ulicach. Zabawa w Riddled Corpses polega na przemierzaniu lokacji i eliminacji wszystkiego, co stanie nam na drodze.

Akcji | zombie | widok izometryczny | 2D | na 2 osoby | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Riddled Corpses (PC)

data premiery gry:

2cze2015

PC

5cze2018

PS4 PSV

6cze2018

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Riddled Corpses jest twin-stick shooterem, za którego opracowaniem stoi niezależny deweloper Daniel Fernandez Chavez. Produkcja zadebiutowała na komputerach osobistych, a po trzech latach doczekała się konsolowego portu zatytułowanego Riddled Corpses EX, stworzonego i wydanego przez firmę Cowcat.

Fabuła

W Riddled Corpses na platformie XONE, PS4 itd. warstwa fabularna nie odgrywa szczególnie ważnej roli. Gracz wciela się w jednego z sześciu śmiałków, którzy stawiają czoła rozmaitym kreaturom panoszącym się po ulicach. By raz na zawsze uporać się z zagrożeniem, bohaterowie muszą dotrzeć do jego źródła.

Mechanika

W Riddled Corpses akcję ukazano w widoku izometrycznym. W trakcie zabawy zajmujemy się przemierzaniem poziomów i eliminacją fal przeciwników; w toku zmagań na naszej drodze stają zarówno szeregowi adwersarze, którzy występują tu w ilościach hurtowych, jak i przerośnięci bossowie dysponujący większą odpornością na obrażenia oraz siłą ataku. Nasi śmiałkowie dysponują bronią palną i nieskończoną amunicją (dzięki czemu mogą przeć przed siebie, nie zdejmując palca ze spustu), a także unikalnymi zdolnościami bojowymi; dopełnieniem tego wszystkiego są chwilowe power-upy. Poza tym w toku zmagań zdobywamy złoto, które możemy wydać zarówno na zakup nowych umiejętności, jak i na odblokowanie kolejnych bohaterów.

Tryby gry

W Riddled Corpses można grać tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie drugiego gracza, w ramach lokalnego trybu współpracy (którego brakuje jedynie w wersji na PlayStation Vita). Samotnicy mogą spróbować swoich sił w wariancie fabularnym, w zręcznościowym module Arcade lub w trybie survival (gdzie muszą jak najdłużej utrzymać się przy życiu); poza tym można pochwalić się osiągnięciami na internetowych tablicach rekordów.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika wydanego na platformę XONE, PS4 itd. Riddled Corpses została zrealizowana w technice pixel art, przywodzącej na myśl gry z epoki ośmiu i szesnastu bitów. Dopełnieniem stylistyki retro jest również dynamiczny, chiptune’owy soundtrack.

Pozostałe

W konsolowej wersji gry autorzy wprowadzili szereg poprawek mających na celu zwiększenie grywalności. Przede wszystkim usprawnili sztuczną inteligencję przeciwników, poprawili system kombosów, a także zmniejszyli grind. Dodatkowo na poszczególnych planszach ulokowano interaktywne elementy pokroju wybuchających beczek oraz wprowadzono zmiany w strukturze poszczególnych trybów gry – moduł fabularny został wzbogacony o cutsceny, z kolei wariant arcade rozbudowano o dodatkowe poziomy. Poza tym na konsolach gra działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Riddled Corpses

Klasyfikacja PEGI Riddled Corpses

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
PS4
XONE
PSV