Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Return to Castle Wolfenstein: Tides of War (XBOX)

Return to Castle Wolfenstein: Tides of War XBOX

Pierwszoosobowa strzelanina należąca do jednej z najsłynniejszych serii gier wszech czasów. Akcja Return to Castle Wolfenstein: Tides of War została osadzona w alternatywnej wersji II wojny światowej, w której Hitler usiłuje stworzyć armię nieumarłych superżołnierzy.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | wojenne | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox
Okładka Return to Castle Wolfenstein: Tides of War (XBOX)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji XBOX:

27maja2003

6czerwca2003

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alternatywna historia przedstawiona w ramach II Wojny Światowej. Najbliżsi współpracownicy Hitlera prowadza w zamku Wolfenstein badania nad stworzeniem super-żołnierzy. Badania te uwidaczniają fascynacje Hitlera okultyzmem, idea wskrzeszenia umarłych (zombi) oraz modyfikacjami genetycznymi ludzkiego ciała. Wywiad aliantów informuje, ze Hitler nie ukończył jeszcze swojego dzieła, ale jest już bardzo, bardzo blisko, a tworzenie nieludzkich istot odbywa się już bez większych problemów. Nazywasz się B.J. Blazkowitz i podejmujesz się misji infiltracji zamku oraz pozbycia się zagrożenia, dzięki któremu III Rzesza ma realne szanse wygrać wojnę.

Jest to strzelanina z widoku z pierwszej osoby (z oczu), kontynuator (bardziej z racji tytułu, niż fabuły) kultowej, pierwszej tego typu gry. Na Gracza czeka spora ilość strzelania, jednak nie będzie miał do czynienia z bardzo szybka akcja. Przeciwnicy wykazują dość sporą inteligencje i nie idą „pod nóż”, a grający będzie miał także inne środki do dyspozycji, niż frontalny atak; części z przeciwników można się pozbyć w cichy sposób (np. zajść od tyłu z nożem w ręku), a nie mniej skuteczny. Istnieje także możliwość skorzystania z binokularów, dzięki którym możemy ocenić jak duże zagrożenie czeka nas opodal. Do zaliczenia jest 7 misji, na które składa się 39 poziomów. Niektóre z nich to zadania, w których trzeba wykazać się umiejętnością cichego, niedostrzeżonego przemykania się po levelu (elementy steath-action). Przyjdzie nam się posługiwać sporym arsenałem broni w skład, którego wchodzą prawdziwe bronie używane podczas II W.S. (karabiny, miotacz ognia, czy pistolety) jak i unowocześnione sprzęty rodem z filmów science-fiction. Przeciwnicy wykazują się dużą różnorodnością – od zwykłych żołnierzy po mutanty, szkielety, czy zombi. Każdy poziom skrywa w sobie spora ilość sekretnych lokacji, a odnajdowanie ich jest premiowane bonusami w postaci extra życia czy amunicji. Gra wykorzystuje zmodyfikowany engine Quake III Arena.

Dodatkowo wersja na Xboxa umożliwia grę do 16-tu osób w trybie multiplayer w Internecie za pomocą systemu Xbox Live! Lub tez w sieci lokalnej (system link-kabel). Istnieje możliwość gry w trybie cooperative dla dwóch Graczy na jednej konsoli (opcja podzielonego ekranu). Na Xboxie można ujrzeć też ekskluzywną broń – shotgun.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239 PLN

Gry podobne do Return to Castle Wolfenstein: Tides of War

Klasyfikacja PEGI Return to Castle Wolfenstein: Tides of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Return to Castle Wolfenstein: Tides of War

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Nowy Wolfenstein coraz bliżej
Nowy Wolfenstein coraz bliżej

wiadomość12 lipca 2008

Wielkimi krokami zbliża się ku końcowi długi okres oczekiwania graczy na pierwsze konkretne informacje, dotyczące nowej produkcji spod znaku Wolfenstein. Sierpniowy numer magazynu Game Informer prezentuje bowiem obszerny artykuł, zapowiadający kolejne przygody B.J. Blazkowicza – jest to zresztą temat z okładki.

Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?
Czy na E3 zobaczymy nowego Wolfensteina?

wiadomość9 lipca 2008

W październiku 2005 roku dowiedzieliśmy się, że w produkcji znajduje się kolejna część serii Castle Wolfenstein. Nad grą czuwa ekipa Raven Software, zaś wyniki jej pracy mieliśmy poznać najwcześniej w tym lub najpewniej w przyszłym roku. Wszystko wskazuje na to, że rąbek tajemnicy zostanie uchylony już w przyszłym tygodniu, podczas E3 Media & Business Summit.

Prace nad filmem Return to Castle Wolfenstein tymczasowo wstrzymane

wiadomość8 listopada 2007

Prace nad filmem Return to Castle Wolfenstein zostały wstrzymane. Na szczęście tylko tymczasowo, do końca strajku hollywoodzkich scenarzystów. Serwisowi SCI FI Wire udało się zamienić słowo z Rogerem Avary, reżyserem i twórcą scenariusza.

Nowa gra z cyklu Castle Wolfenstein również na PlayStation 3

wiadomość6 sierpnia 2007

Todd Hollenshead z firmy id Software, Inc. zapowiedział podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, że nowa gra z serii Castle Wolfenstein zostanie wydana również w wersji na konsolę PlayStation 3.

Kolejny Wolfenstein w 2008?

wiadomość31 maja 2007

Todd Hollenshead, szef grupy id Software ujawnił wczoraj kilka informacji na temat kolejnej odsłony cyklu Castle Wolfenstein. Wśród przedstawionych przezeń wiadomości za najważniejszą należy uznać fakt, że wiele wskazuje na to, iż produkcja nadchodzącej strzelanki zostanie zakończona najwcześniej w przyszłym roku.