Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXBOX
Okładka Return to Castle Wolfenstein: Tides of War (XBOX)
OkładkaReturn to Castle Wolfenstein: Tides of War (XBOX)

Return to Castle Wolfenstein: Tides of War XBOX

Pierwszoosobowa strzelanina należąca do jednej z najsłynniejszych serii gier wszech czasów. Akcja Return to Castle Wolfenstein: Tides of War została osadzona w alternatywnej wersji II wojny światowej, w której Hitler usiłuje stworzyć armię nieumarłych superżołnierzy.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | wojenne | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Return to Castle Wolfenstein: Tides of War Premiera XBOX

27maja2003

pudełko PL

6czerwca2003

producent: id Software wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Return to Castle Wolfenstein: Tides of War

Far Cry Instincts

Call of Duty: Finest Hour

Medal of Honor: Rising Sun

Alternatywna historia przedstawiona w ramach II Wojny Światowej. Najbliżsi współpracownicy Hitlera prowadza w zamku Wolfenstein badania nad stworzeniem super-żołnierzy. Badania te uwidaczniają fascynacje Hitlera okultyzmem, idea wskrzeszenia umarłych (zombi) oraz modyfikacjami genetycznymi ludzkiego ciała. Wywiad aliantów informuje, ze Hitler nie ukończył jeszcze swojego dzieła, ale jest już bardzo, bardzo blisko, a tworzenie nieludzkich istot odbywa się już bez większych problemów. Nazywasz się B.J. Blazkowitz i podejmujesz się misji infiltracji zamku oraz pozbycia się zagrożenia, dzięki któremu III Rzesza ma realne szanse wygrać wojnę.

Jest to strzelanina z widoku z pierwszej osoby (z oczu), kontynuator (bardziej z racji tytułu, niż fabuły) kultowej, pierwszej tego typu gry. Na Gracza czeka spora ilość strzelania, jednak nie będzie miał do czynienia z bardzo szybka akcja. Przeciwnicy wykazują dość sporą inteligencje i nie idą „pod nóż”, a grający będzie miał także inne środki do dyspozycji, niż frontalny atak; części z przeciwników można się pozbyć w cichy sposób (np. zajść od tyłu z nożem w ręku), a nie mniej skuteczny. Istnieje także możliwość skorzystania z binokularów, dzięki którym możemy ocenić jak duże zagrożenie czeka nas opodal. Do zaliczenia jest 7 misji, na które składa się 39 poziomów. Niektóre z nich to zadania, w których trzeba wykazać się umiejętnością cichego, niedostrzeżonego przemykania się po levelu (elementy steath-action). Przyjdzie nam się posługiwać sporym arsenałem broni w skład, którego wchodzą prawdziwe bronie używane podczas II W.S. (karabiny, miotacz ognia, czy pistolety) jak i unowocześnione sprzęty rodem z filmów science-fiction. Przeciwnicy wykazują się dużą różnorodnością – od zwykłych żołnierzy po mutanty, szkielety, czy zombi. Każdy poziom skrywa w sobie spora ilość sekretnych lokacji, a odnajdowanie ich jest premiowane bonusami w postaci extra życia czy amunicji. Gra wykorzystuje zmodyfikowany engine Quake III Arena.

Dodatkowo wersja na Xboxa umożliwia grę do 16-tu osób w trybie multiplayer w Internecie za pomocą systemu Xbox Live! Lub tez w sieci lokalnej (system link-kabel). Istnieje możliwość gry w trybie cooperative dla dwóch Graczy na jednej konsoli (opcja podzielonego ekranu). Na Xboxie można ujrzeć też ekskluzywną broń – shotgun.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 67 głosów czytelników.

Return to Castle Wolfenstein: Tides of War cena w dniu premiery: 239 PLN

Klasyfikacja PEGI Return to Castle Wolfenstein: Tides of War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Return to Castle Wolfenstein: Tides of War Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!