Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection (PS2)
OkładkaReturn to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection (PS2)

Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection PS2

Kolejna odsłona kultowej serii pierwszoosobowych strzelanin osadzonych w alternatywnej wersji II wojny światowej. Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection to konwersja gry Return to Castle Wolfenstein opracowana specjalnie dla konsoli PlayStation 2.

Akcji | FPP | II wojna światowa | FPS | wojenne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection Premiera PS2

27maja2003

pudełko PL

6czerwca2003

producent: id Software wydawca: Activision Blizzard wydawca PL: Licomp Empirical Multimedia Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection

Medal of Honor: Frontline

Medal of Honor: Rising Sun

Call of Duty: Finest Hour

Alternatywna historia przedstawiona w ramach II Wojny Światowej. Najbliżsi współpracownicy Hitlera prowadza w zamku Wolfenstein badania nad stworzeniem super-żołnierzy. Badania te uwidaczniają fascynacje Hitlera okultyzmem, idea wskrzeszenia umarłych (zombi) oraz modyfikacjami genetycznymi ludzkiego ciała. Wywiad aliantów informuje, ze Hitler nie ukończył jeszcze swojego dzieła, ale jest już bardzo, bardzo blisko, a tworzenie nieludzkich istot odbywa się już bez większych problemów. Nazywasz się B.J. Blazkowitz i podejmujesz się misji infiltracji zamku oraz pozbycia się zagrożenia, dzięki któremu III Rzesza ma realne szanse wygrać wojnę.

Jest to strzelanina z widoku z pierwszej osoby (z oczu), kontynuator (bardziej z racji tytułu, niż fabuły) kultowej, pierwszej tego typu gry. Na Gracza czeka spora ilość strzelania, jednak nie będzie miał do czynienia z bardzo szybka akcja. Przeciwnicy wykazują dość sporą inteligencje i nie idą „pod nóż”, a grający będzie miał także inne środki do dyspozycji, niż frontalny atak; części z przeciwników można się pozbyć w cichy sposób (np. zajść od tyłu z nożem w ręku), a nie mniej skuteczny. Istnieje także możliwość skorzystania z binokularów, dzięki którym możemy ocenić jak duże zagrożenie czeka nas opodal. Do zaliczenia jest 7 misji, na które składa się 39 poziomów. Niektóre z nich to zadania, w których trzeba wykazać się umiejętnością cichego, niedostrzeżonego przemykania się po levelu (elementy steath-action). Przyjdzie nam się posługiwać sporym arsenałem broni w skład, którego wchodzą prawdziwe bronie używane podczas II W.S. (karabiny, miotacz ognia, czy pistolety) jak i unowocześnione sprzęty rodem z filmów science-fiction. Przeciwnicy wykazują się dużą różnorodnością – od zwykłych żołnierzy po mutanty, szkielety, czy zombi. Każdy poziom skrywa w sobie spora ilość sekretnych lokacji, a odnajdowanie ich jest premiowane bonusami w postaci extra życia czy amunicji. Gra wykorzystuje zmodyfikowany engine Quake III Arena.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection cena w dniu premiery: 209 PLN

Wymagania wiekowe Return to Castle Wolfenstein: Operation Resurrection: 16+