Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Return Fire (PS1)
OkładkaReturn Fire (PS1)

Return Fire

Zręcznościowa strzelanina wojenna, w której akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym. Gracze przejmują kontrolę nad pojazdami, walcząc na kolejnych mapach o przejęcie flagi wroga.

Akcji | widok izometryczny | humorystyczne | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Return Fire Premiera

12kwi1996

PS1

31lip1996

PC

Return Fire to przygotowana przez studio Silent Software zręcznościowa strzelanina 3D, w której walki prowadzone są za pomocą pojazdów. Produkcja oryginalnie pojawiła się na konsoli 3DO Interactive Multiplayer.

Mechanika

Opracowana przez Silent Software Return Fire jest zręcznościową strzelaniną, w której kamera prezentuje akcję w rzucie izometrycznym. Zadaniem graczy na kolejnych planszach jest zdobycie flagi ukrytej w bazie wroga i dostarczenie jej do swojego centrum dowodzenia. Wykonanie misji umożliwia armia dostępnych pojazdów, złożona z czterech typów maszyn o różnych cechach i atutach. W potyczkach kierować można szybką i zwrotną terenówką, która jako jedyna może przewozić flagę, doskonale opancerzonym pojazdem gąsienicowym, śmigłowcem bojowym oraz czołgiem. Każdy z nich ma ograniczony zapas paliwa i amunicji, więc kontrolowanie i uzupełnianie paliwa oraz pocisków, dodaje bitwom dodatkowego wymiaru strategicznego.

Na kolejnych mapach, na których toczą się starcia, nie brakuje naturalnych pułapek, w rodzaju choćby głębokich zbiorników wodnych, jak również wrogich twierdz i wieżyczek obronnych, które starają się uszkodzić pojazdy gracza. Poszczególne plansze pełne są również elementów do zniszczenia, by wspomnieć lasy, palmy czy dziesiątki budynków.

Return Fire pozwala bawić się zarównom samotnikom toczącym bitwy ze sztuczną inteligencją, jak i dwóm graczom w konfrontacjach na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Return Fire to trójwymiarowa gra utrzymana w humorystycznej, nieco kreskówkowej stylistyce. Produkcję wyróżnia obecność utworów muzyki klasycznej, które towarzyszą pilotowaniu śmigłowca lub przejazdom ze zdobytą flagą. Wśród przygrywających melodii znalazły się m.in. Cwał Walkirii Richarda Wagnera i Lot trzmiela Nikołaja Rimski-Korsakowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Return Fire: 12+

PS1
PC