Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCXONE
Okładka Realms of Arkania: Blade of Destiny HD (PS4)
OkładkaRealms of Arkania: Blade of Destiny HD (PS4)

Realms of Arkania: Blade of Destiny HD

Remake klasycznej gry cRPG, opartej na systemie fabularnym Das Schwarze Auge. Tytuł wyprodukowany został przez studio Crafty Games przy współudziale projektantów pierwowzoru z 1992 roku.

RPG | FPP | fantasy | turowe | reedycje/remastery/remaki | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Realms of Arkania: Blade of Destiny HD Premiera

30lip2013

PC

12paź2017

PS4 XONE

producent: Crafty Games wydawca: UIG Entertainment

Realms of Arkania: Blade of Destiny HD to remake jednej z najważniejszych produkcji cRPG wszech czasów, która dała początek niezapomnianej do dziś trylogii. Gra została wydana pierwotnie w 1992 roku na komputery PC, Amiga oraz Atari ST i oparta na słynnym papierowym systemie RPG Das Schwarze Auge. Nad całością prac związanych z odświeżeniem tego kultowego tytułu czuwali ludzie z Attic Entertainment Software, odpowiedzialni za stworzenie pierwowzoru.

Za ich właśnie sprawą ponownie trafiamy do Thorwal, jednego z najstarszych miast Aventurien, gdzie zaczyna się nasza przygoda. Stajemy na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z sześciu śmiałków różnych ras i specjalizacji, aby przy ich pomocy odnaleźć tytułowe, legendarne ostrze przeznaczenia. Jest to bowiem jedyna broń, która może powstrzymać hordy orków, zagrażających zawarciu historycznego sojuszu między narodami.

Eksploracja świata gry odbywa się w perspektywie pierwszoosobowej. Wraz z drużyną wykonujemy szereg questów zmierzających do odnalezienia fragmentów mapy, która wskaże nam położenie legendarnego miecza. Dzięki zdobytemu w ten sposób doświadczeniu rozwijamy nasze atrybuty i umiejętności co pozwala nam wychodzić zwycięsko z kolejnych potyczek z coraz bardziej wymagającymi wrogami. Podczas starć przełączamy się automatycznie na widok izometryczny, a sama walka odbywa się w systemie turowym, gdzie poszczególne postacie wykorzystują przydzielone im przed jej rozpoczęciem punkty ruchu.

Warto zauważyć, że w tym wypadku odświeżenie klasycznej gry to nie tylko nowoczesna grafika w wysokiej rozdzielczości. Nad projektem pracowali, poza grafikami, również scenarzyści i projektanci. Dzięki temu rozbudowaniu uległa warstwa fabularna pierwowzoru. Przemodelowano oczywiście klasyczny interfejs gry, który jest teraz bardziej intuicyjny i łatwiejszy w obsłudze. Drobnym zmianom uległa też mechanika walki, pozwalając m.in. na chowanie się bohaterów za skałami, murami itp. Niewątpliwym ukłonem w stronę mniej doświadczonych graczy jest wprowadzenie do gry zaawansowanego samouczka, pozwalającego na zaznajomienie się z systemem wszystkim tym, którym obce były do tej pory zasady Das Schwarze Auge.

Ostatnia modyfikacja 18 grudnia 2019

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Realms of Arkania: Blade of Destiny HD: 12+

Realms of Arkania: Blade of Destiny HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
XONE
PS4