Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 21:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Realms Of Arkania: Blade Of Destiny HD - premiera w tym miesiącu. Mamy nowy gameplay

Remake gry Realms Of Arkania: Blade Of Destiny z 1992 doczekał się nagrania wideo z fragmentami rozgrywki. Tytuł, według firmy UIG Entertainment, wydawcy projektu, ukaże się jeszcze w tym miesiącu na komputerach PC.

Firma UIG Entertainment, wydawca gry Realms Of Arkania: Blade Of Destiny HD, udostępniła nagranie wideo, na którym możemy zobaczyć rozgrywkę w nadchodzącej produkcji. Tytuł zadebiutuje w tym miesiącu na komputerach PC.

Produkcja ma być grą w 100% odpowiadającą oryginałowi. Zmienione zostaną tylko niektóre elementy rozgrywki i oprawa graficzna, dzięki czemu w projekt po raz pierwszy będzie można zagrać w pełnym 3D. Twórcy ze studia Crafty Games obiecują, że przejście Realms Of Arkania: Blade Of Destiny HD, w zależności od stylu gry, zajmie od 20 do nawet 80 godzin. Premiera nastąpi jeszcze w tym miesiącu w cenie 19,99 euro (około 85 zł). Niestety dokładnego terminu nie podano.

Tytuł został zapowiedziany w styczniu bieżącego roku, kiedy to ujawniono grę i poinformowano, że w pracach nad nią biorą udział osoby odpowiedzialne za klasyczną odsłonę. Firma UIG Entertainment pragnie, by docelowo ukazały się odświeżone wersje wszystkich trzech odsłon, ale to jeszcze nic pewnego.

Realms Of Arkania: Blade Of Destiny HD to remake kultowej produkcji z 1992 roku - Realms of Arkania: Blade of Destiny - wyprodukowanej przez niemieckie studio Attic Entertainment Software. W 1994 roku tytuł doczekał się kontynuacji o podtytule Star Trail, a trzy lata później na rynek trafiła część trzecia - Realms of Arkania: Shadows over Riva.