Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Real Football 2008 (NDS)
OkładkaReal Football 2008 (NDS)

Real Football 2008 NDS

Gra sportowa, podejmująca tematykę piłki nożnej. Możemy bawić się w pojedynkę lub zaprosić do gry trzy inne osoby. Na uwagę zasługuje wykorzystanie ekranu dotykowego i mikrofonu konsoli Nintendo DS.

Sportowe | piłka nożna | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Real Football 2008 Premiera NDS

12października2007

producent: Gameloft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Real Football 2008

FIFA 07

Pro Evolution Soccer 2008

FIFA 08

Real Football 2008 jest grą sportową, podejmującą tematykę piłki nożnej. W założeniach tytuł ten ma zainteresować zarówno nowicjuszy, jak i wyjadaczy gatunku, dążących do zawarcia bardziej realistycznych rozwiązań. Seria Real Football zapoczątkowana została na telefonach komórkowych, odnosząc na nich spory sukces (ponad 4 miliony sprzedanych kopii). Opisywana gra jest pierwszym tytułem z tego cyklu, którą zdecydowano się opracować na potrzeby konsoli Nintendo DS.

Omawiany produkt do zaoferowania ma dość standardowy wachlarz trybów. Możemy przystąpić do pojedynczego meczu, bądź też zdecydować się na bardziej złożone typy rozgrywek. Nie zabrakło także trybów przygotowanych z myślą o miłośnikach multiplayera. Do zabawy może w tym przypadku przystąpić maksymalnie czterech graczy.

Na uwagę zasługuje nie tylko łatwe do zapamiętania sterowanie, ale również dopasowująca się do preferowanego stylu gry inteligencja komputerowych przeciwników. Wszystkie główne akcje wykonuje się z użyciem krzyżaka oraz zwykłych przycisków. Nie zapomniano też jednak o ekranie dotykowym konsoli Nintendo DS. Służy on między innymi do wykonywania rzutów karnych. Ekran ten może być także wykorzystany do wybierania opcji, czy wyświetlania pozycji zawodników na boisku. Z innych ciekawych atrakcji warto też wspomnieć o wykorzystaniu mikrofonu handhelda. Może on służyć do wdawania się w utarczki słowne z sędzią danego meczu.

Oprawa wizualna Real Football 2008 prezentuje bardzo wysoki poziom wykonania. Producent zadbał przede wszystkim o szczegółowo wykonane stadiony, na których rozgrywane mogą być kolejne mecze. Nie zabrakło też jednak trójwymiarowych modeli zawodników.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Real Football 2008

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.