Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Rainswept (PC)

Rainswept PC

Niestroniąca od trudnych tematów gra przygodowa, w której wcielamy się w detektywa Michaela Stone’a, próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci pewnej pary.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | indie | side-scroll

PC Windows
Okładka Rainswept (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2019

1lutego2019

Steam

Rainswept to gra przygodowa, której motorem jest poruszająca opowieść. Produkcja została opracowana przez zespół Frostwood Interactive – niezależne studio deweloperskie z Indii.

Fabuła

W Rainswept wcielamy się w Michaela Stone'a. Detektyw przybywa do miasteczka Pineview, by pomóc tutejszej policji w rozwikłaniu zagadki śmierci Chrisa i Diane, których znaleziono martwych w ich kuchni. Mieszkańcy Pineview wierzą, że było to samobójstwo rozszerzone, a owe domysły podsycają plotki o burzliwych relacjach, jakie panowały w ich związku. Zadaniem Stone'a i jego towarzyszki – Amy Blunt – jest poznanie powodów śmierci owej pary. Sprawę komplikuje fakt, że w miarę postępów bohater pada ofiarą wspomnień o swojej własnej przeszłości, mających coraz gorszy wpływ na jego zdrowie psychiczne.

Mechanika

W Rainswept akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy Stone przemierza nieco senne lokacje, gdzie szuka kolejnych wskazówek mających mu pomóc w doprowadzeniu śledztwa do końca. Bohater musi prowadzić rozmowy z postaciami neutralnymi (a także przesłuchiwać podejrzanych) i rozwiązywać rozmaite zagadki środowiskowe. Poza tym od czasu do czasu gra pozwala nam przejąć kontrolę nad Chrisem, któremu towarzyszymy w kluczowych momentach jego relacji z Diane.

Kwestie techniczne

Rainswept posiada prostą, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack, którego autorem jest Micamic (jego utwory można usłyszeć w takich pozycjach, jak Downfall, The Cat Lady czy Lorelai).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 43,99 PLN

Gry podobne do Rainswept

Wymagania wiekowe Rainswept

16+

Wymagania sprzętowe Rainswept

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 1.1 GB HDD, Windows 7