Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS4XONEPC
Okładka Rainswept (Switch)

Rainswept

Niestroniąca od trudnych tematów gra przygodowa, w której wcielamy się w detektywa Michaela Stone’a, próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci pewnej pary. W Rainswept przemierzamy senne miasteczko Pineview, prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami i rozwiązujemy zagadki.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | indie | side-scroll

Okładka Rainswept (Switch)

data premiery gry:

1lut2019

PC

21lip2020

PS4

22lip2020

XONE

24lip2020

Switch

Rainswept to gra przygodowa, której motorem jest poruszająca opowieść. Produkcja została opracowana przez zespół Frostwood Interactive – niezależne studio deweloperskie z Indii.

Fabuła

W Rainswept wcielamy się w Michaela Stone'a. Detektyw przybywa do miasteczka Pineview, by pomóc tutejszej policji w rozwikłaniu zagadki śmierci Chrisa i Diane, których znaleziono martwych w ich kuchni. Mieszkańcy Pineview wierzą, że było to samobójstwo rozszerzone, a owe domysły podsycają plotki o burzliwych relacjach, jakie panowały w ich związku. Zadaniem Stone'a i jego towarzyszki – Amy Blunt – jest poznanie powodów śmierci owej pary. Sprawę komplikuje fakt, że w miarę postępów bohater pada ofiarą wspomnień o swojej własnej przeszłości, mających coraz gorszy wpływ na jego zdrowie psychiczne.

Mechanika

W Rainswept akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy Stone przemierza nieco senne lokacje, gdzie szuka kolejnych wskazówek mających mu pomóc w doprowadzeniu śledztwa do końca. Bohater musi prowadzić rozmowy z postaciami neutralnymi (a także przesłuchiwać podejrzanych) i rozwiązywać rozmaite zagadki środowiskowe. Poza tym od czasu do czasu gra pozwala nam przejąć kontrolę nad Chrisem, któremu towarzyszymy w kluczowych momentach jego relacji z Diane.

Kwestie techniczne

Rainswept posiada prostą, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack, którego autorem jest Micamic (jego utwory można usłyszeć w takich pozycjach, jak Downfall, The Cat Lady czy Lorelai).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Rainswept

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rainswept

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 1.1 GB HDD, Windows 7

PC
XONE
Switch
PS4