Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4XONE
Okładka Rainswept (PC)
OkładkaRainswept (PC)

Rainswept

Niestroniąca od trudnych tematów gra przygodowa, w której wcielamy się w detektywa Michaela Stone’a, próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci pewnej pary. W Rainswept przemierzamy senne miasteczko Pineview, prowadzimy rozmowy z jego mieszkańcami i rozwiązujemy zagadki.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | indie | side-scroll

Rainswept Premiera

1lut2019

PC

21lip2020

PS4

22lip2020

XONE

24lip2020

Switch

Gry podobne do Rainswept

Life is Strange

Lacuna

Night in the Woods

Rainswept to gra przygodowa, której motorem jest poruszająca opowieść. Produkcja została opracowana przez zespół Frostwood Interactive – niezależne studio deweloperskie z Indii.

Fabuła

W Rainswept wcielamy się w Michaela Stone'a. Detektyw przybywa do miasteczka Pineview, by pomóc tutejszej policji w rozwikłaniu zagadki śmierci Chrisa i Diane, których znaleziono martwych w ich kuchni. Mieszkańcy Pineview wierzą, że było to samobójstwo rozszerzone, a owe domysły podsycają plotki o burzliwych relacjach, jakie panowały w ich związku. Zadaniem Stone'a i jego towarzyszki – Amy Blunt – jest poznanie powodów śmierci owej pary. Sprawę komplikuje fakt, że w miarę postępów bohater pada ofiarą wspomnień o swojej własnej przeszłości, mających coraz gorszy wpływ na jego zdrowie psychiczne.

Mechanika

W Rainswept akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy Stone przemierza nieco senne lokacje, gdzie szuka kolejnych wskazówek mających mu pomóc w doprowadzeniu śledztwa do końca. Bohater musi prowadzić rozmowy z postaciami neutralnymi (a także przesłuchiwać podejrzanych) i rozwiązywać rozmaite zagadki środowiskowe. Poza tym od czasu do czasu gra pozwala nam przejąć kontrolę nad Chrisem, któremu towarzyszymy w kluczowych momentach jego relacji z Diane.

Kwestie techniczne

Rainswept posiada prostą, dwuwymiarową grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy klimatyczny soundtrack, którego autorem jest Micamic (jego utwory można usłyszeć w takich pozycjach, jak Downfall, The Cat Lady czy Lorelai).

Tryb gry: single player  

Rainswept cena w dniu premiery: 43,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Rainswept

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Rainswept Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 1.1 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE
Switch
PS4