Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Rage: The Scorchers (PS3)

Rage: The Scorchers

Dodatek do postapokaliptycznej strzelanki twórców serii Doom i Quake. Rozszerzenie koncentruje się na tytułowym gangu, który zagraża mieścinie Hager. W DLC zawarto między innymi sześć nowych obszarów, kilka misji, niedostępną wcześniej broń i wyższy poziom trudności.

Akcji | FPP | postapokalipsa | sandbox | FPS

Okładka Rage: The Scorchers (PS3)

data premiery gry:

18gru2012

PC X360 PS3

Rage: The Scorchers to dodatek do postapokaliptycznej strzelanki pierwszoosobowej Rage, którą stworzyło studio id Software, znane z takich hitów jak Doom, czy Quake. W Rage deweloper postawił na bardziej otwarty świat i wyraźniej zarysowaną fabułę. Taka konstrukcja gry pozwoliła zbudować rozszerzenie zawierające nowe obszary i misje.

The Scorchers to nazwa jednego z gangów zamieszkujących pustkowia w uniwersum Rage. Jego członkowie przyozdabiają ciała i pojazdy obrazami ognia oraz zniszczenia. Są one związane z „wyznaniem” bandytów, wierzących w to, że świat został zniszczony przez półboga, który „zstąpił” na Ziemię na asteroidzie 99942 Apophis. Grupą dowodzi niejaki Reaver, znany z brutalnego usposobienia, zamiłowania do piromanii oraz nienawiści do innych klanów.

Dodatek The Scorchers koncentruje się na powyższym gangu i wprowadza misje, w których próbujemy obronić mieścinę Hager przed jego atakami. Rozszerzenie zawiera sześć nowych obszarów, parę zadań, kilka mini gierek oraz nową broń – karabin na gwoździe. Kolejnymi nowościami w DLC są wyższy poziom trudności (tak zwany. „ultra-nightmare”), możliwość kontynuowania zabawy po ukończeniu głównego wątku fabularnego, wybór scenariuszy z menu gry oraz nowy sezon Mutant Bash TV, postapokaliptycznego telewizyjnego show.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 400 punktów Microsoftu

Klasyfikacja PEGI Rage: The Scorchers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Rage: The Scorchers

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2.2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)
Recenzja gry Rage: The Scorchers - rzeź faszerowana gwoździami
Recenzja gry Rage: The Scorchers - rzeź faszerowana gwoździami

Recenzja 24 grudnia 2012, 16:51

Na koniec krótka dygresja. Rage zebrało u nas solidne cięgi za katastrofalną jakość techniczną konwersji – doprawdy trudno było uwierzyć, że tak żenującego potworka spłodził wielki entuzjasta „blaszaków”, John Carmack. Dziś eksploatacja pecetowej wersji gry to zupełnie inne doznanie. Gra nie wiesza się w najmniej oczekiwanym momencie, wszystko działa sprawnie, w niepamięć odeszły też problemy z doczytywaniem tekstur, skutecznie uprzykrzających podziwianie widoków. Nie jest to oczywiście zasługa dodatku – odpowiednie usprawnienia zostały poczynione wcześniej – ale dopiero po ponownym odpaleniu Rage’a, przy okazji omawianego rozszerzenia, pozwoliło mi dostrzec pracę włożoną w naprawienie produktu. Chciałoby się rzec – szkoda, że tak późno.

PC
X360
PS3