Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka RACE: Zlota Edycja (PC)
OkładkaRACE: Zlota Edycja (PC)

RACE: Złota Edycja PC

RACE: Zlota Edycja

Race: Złota Edycja to zestaw dwóch gier wyścigowych autorstwa szwedzkiego studia SimBin Development Team. Opisywany pakiet składa się z podstawowej wersji RACE: The WTCC Game oraz stworzonego na jej potrzeby, oficjalnego dodatku o nazwie Caterham.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RACE: Złota Edycja Premiera PC

14września2007

pudełko PL

14września2007

producent: SimBin Development Team wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do RACE: Złota Edycja

Live for Speed

GT Legends

GTR: The Ultimate Racing Game

Race: Złota Edycja to zestaw dwóch gier wyścigowych autorstwa szwedzkiego studia SimBin Development Team. Opisywany pakiet składa się z podstawowej wersji RACE: The WTCC Game oraz stworzonego na jej potrzeby, oficjalnego dodatku o nazwie Caterham.

RACE: The WTCC Game to symulacja zaprojektowana przez programistów odpowiedzialnych za serię GTR oraz równie udaną grę GT Legends. Omawiany produkt stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich ścigałek skandynawskiego zespołu. Mamy tu do czynienia z pozycją, w której szczególny nacisk położono na wysoki realizm rozgrywki. W związku z tym RACE może poszczycić się licencją, dzięki której dane jest nam wziąć udział w wyścigach pojazdów turystycznych (World Touring Car Championship), nadzorowanych przez Międzynarodową Organizację Samochodową (FIA).

Do dyspozycji gracza oddano kilka zróżnicowanych trybów zabawy. Są to między innymi: Open Practice (możliwość dowolnego zapoznawania się z dostępnymi trasami), Quick Race (szybki wyścig), Race Weekend (pełnoprawny start, składający się między innymi z treningów i kwalifikacji), Driver Duel (próba pobijania rekordów torów), Time Attack (wyścig z czasem) oraz Championship. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z trwającymi cały sezon mistrzostwami - zawodnicy gromadzą tu punkty, które podliczane są do ogólnej klasyfikacji. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

RACE: Caterham jest oficjalnym dodatkiem do RACE: The WTCC Game, która swoją premierę miała pod koniec 2006 roku. Zgodnie z tym co może sugerować tytuł opisywanej pozycji, koncentruje się ona na autach cenionego brytyjskiego producenta – firmy Caterham Cars.

Rozszerzenie wydane zostało z okazji pięćdziesięciolecia istnienia marki, specjalizującej się w produkcji replik słynnego Lotusa Super Seven. W opisywanym dodatku zawarto trzy pojazdy tego przedsiębiorstwa, a konkretnie auta z linii CSR - Caterham CSR 200, CSR 260 oraz CSR 320.

Oprócz przedstawionych wyżej samochodów gracze mogą się także nacieszyć dwoma nowymi trasami, których nie zawarto w podstawowej wersji RACE. Są to: znajdująca się we Włoszech i goszcząca wiele prestiżowych zawodów Imola (Autodromo Enzo e Dino Ferrari), a także zlokalizowany w Portugalii tor Estoril (Autódromo do Estoril). Ponadto producent zawarł w swym dziele szereg drobnych poprawek. Dodano między innymi bardziej szczegółowe okna, informujące o aktualnych wynikach; poszerzono opcje obsługi kontrolerów czy wreszcie dokonano pewnych zmian w wyglądzie grafiki. Co ważne, RACE: Caterham do poprawnego działania wymaga podstawowej wersji RACE: The WTCC Game. Więcej informacji o grze znajdziecie tutaj.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 26  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

RACE: Złota Edycja cena w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe RACE: Złota Edycja: Odpowiednia dla każdego wieku.

RACE: Złota Edycja Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP