Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Purge (PC)

Purge PC

Stworzona przez autora popularnego moda do Quake’a - Future versus Fantasy (FvF) gra będąca hybrydą gatunków Role-Playing-Game i First-Person-Shooter, przeznaczona tylko do rozrywki wieloosobowej.

RPG | FPP | RPG akcji

PC Windows
Okładka Purge (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27marca2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra będąca hybrydą gatunków Role-Playing-Game i First-Person-Shooter, przeznaczona tylko do rozrywki wieloosobowej. Jej współtwórcą jest pan Richard „Hap” Cheung, autor popularnego moda do Quake’a - Future versus Fantasy (FvF). Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości. Złoty wiek nauki trwa i naukowcy znaleźli sposób, by udoskonalić ludzi i uczynić ich silniejszymi, odporniejszymi oraz inteligentniejszymi. W wyniku takich modyfikacji ludzkość z czasem podzieliła się na dwie frakcje: Order – ludzie ulepszeni stanowiący elity rządzące; Chosen to zwykli śmiertelnicy, którzy odwrócili się od nauki i skierowali w kierunku wiary i magii. Przywódcą duchowym społeczności Chosen był Mabus. To on stworzył nową religię i zgłębiał tajniki magii. Z czasem, gdy jego religia zdobywała nowych wyznawców, stał się zbyt dużym zagrożeniem dla sfer rządzących i został zlikwidowany. Wybuchła wojna.

Gracz może stanąć po obu stronach barykady: technika i nauka przeciwko magii i religii. Każda strona posiada po cztery klasy postaci, Android, Cyborg, Commando i Wastelander po stronie Order oraz Mage, Fighter, Assassin i Monk po stronie Chosen. Każda postać posiada inne umiejętności i wykorzystuje inne rodzaje uzbrojenia, typowe dla charakteru swej społeczności, karabiny i wyrzutnie rakiet dla Order oraz magia i miecze dla Chosen. Gra Posiada atrakcyjną trójwymiarową grafikę (silnik Lithtech) oraz kilka trybów rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Purge

Wymagania wiekowe Purge

16+

Wymagania sprzętowe Purge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
Pobierz sieciową hybrydę FPS i RPG o tytule Purge zupełnie za darmo
Pobierz sieciową hybrydę FPS i RPG o tytule Purge zupełnie za darmo

wiadomość11 kwietnia 2007

Firma Freeform Interactive ogłosiła, że wydana pod koniec 2002 roku gra Purge, będąca sieciową hybrydą gatunków FPS i RPG, została właśnie udostępniona całkowicie za darmo. Chętni na bezpłatną rozrywkę znajdą wszelkie kluczowe informacje w tym miejscu.

Devastation, Purge – „demo nowości” ciąg dalszy

wiadomość21 marca 2003

Zapoczątkowany w dniu wczorajszym wysyp nowych wersji demonstracyjnych (tj. Mistmare, New World Order, Championship Manager 4, Line of Sight: Vietnam) trwa dalej, albowiem zapowiadane już od dłuższego czasu dema gier Devastation oraz Purge zostały w końcu wydane i możecie je pobrać z naszego działu Pliki. Nadmienię jedynie, iż oba tytuły to gry akcji/FPS, a oba dema pozwalają tylko na grę wieloosobową.

Purge ukończone
Purge ukończone

wiadomość14 marca 2003

Po okresie wzmożonych beta-testów, firma Freeform Interactive poinformowała, że prace nad grą Purge dobiegły końca - całość uzyskała status „gold” i trafiła do tłoczni, natomiast na półkach sklepowych pojawi się już 31 marca. Gra jest ciekawym połączeniem gatunków cRPG i strzelanki FPS, przeznaczoną wyłącznie do rozrywki wieloosobowej, zaś już niedługo powinno pojawić się nowe demo tej produkcji.

Jutro startują otwarte beta testy Purge

wiadomość3 stycznia 2003

Jak wynika z informacji podanych przez Richarda „Hap” Cheunga z Freeform Interactive, w najbliższą sobotę, czyli już jutro powinny rozpocząć się otwarte beta testy Purge, bardzo ciekawie zapowiadającego się tytułu będącego hybrydą gatunków RPG i FPS, przeznaczonego wyłącznie do zabawy online.

Małe uzupełnienie długiego weekendu...

wiadomość19 sierpnia 2002

Pierwszy dzień nowego tygodnia rozpoczynam małą wiadomością zawierającą ważniejsze fakty, które umknęły nam w tym czterodniowym weekendzie. Firmy Wanadoo oraz Spellbound Studios uruchomiły oficjalną stronę gry Robin Hood: The Legend of Sherwood. Przypominam, że Spellbound Studios to twórca gry strategicznej - Desperados: Wanted Dead or Alive. Emperor: Rise of The Middle Kingdom, najnowsza strategia pochodząca z firm Sierra Inc. oraz Breakaway Games uzyskała status GOLD i trafi do zachodnich sklepów w przyszłym miesiącu. Zespół Freeform Interactive rozpoczął zapisy na otwarte beta testy swej najnowszej produkcji – Purge. Przyjętych zostanie 3000 testerów. Przypominam, że jest to obiecująca hybryda gatunków Role-Playing-Game i First-Person-Shooter, przeznaczona tylko do rozrywki wieloosobowej.