Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Purge Jihad (PC)

Purge Jihad PC

Purge Jihad to kontynuacja wydanego na początku 2003 roku shootera Purge. Gra bezpośrednio na tym produkcie nie bazuje, nawiązuje natomiast do wydanej w 1997 roku konwersji do Quake'a 1 – „FvF” („Future vs Fantasy”).

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Purge Jihad (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12stycznia2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Purge Jihad to kontynuacja wydanego na początku 2003 roku shootera Purge. Gra bezpośrednio na tym produkcie nie bazuje, nawiązuje natomiast do wydanej w 1997 roku konwersji do Quake'a 1 – „FvF” („Future vs Fantasy”). Jihad opiera się wyłącznie na rozgrywce multiplayer (brak trybu singleplayer) stanowiąc połączenie dwóch odmiennych gatunków: FPS Shooter oraz Role-Playing Game (RPG). Istotną rolę odgrywa tu praca zespołowa. Rozszerzenie wprowadza wiele usprawnień do rozgrywki. Jedną z innowacji jest na przykład zupełnie nowy „system modlitw” (Prayer System).

Osoby posiadające pełną wersję Purge za darmo mogą uaktualnić swoją wersję do Purge Jihad. Oprócz tego można ją również zakupić jako pełnoprawny produkt (także online).

 • Połączenie dwóch gatunków: FPS oraz RPG.
 • Możliwość dostosowywania sterowanych przez siebie postaci do rodzaju prowadzonych aktualnie działań.
 • Osiem klas postaci, 27 umiejętności, 32 bronie.
 • Dwie walczące ze sobą drużyny: Order i Chosen. Każda posiada swe bóstwo: Evod i Mabus.
 • Ogromne mapy oferujące zarówno walkę wewnątrz budynków, jak i pod gołym niebem. Szereg nowych map.
 • Nowe (względem gry Purge i konwersji „FvF”), skille i jednostki: UA-12 Tactical Drone (robot obdarzony sztuczną inteligencją, udoskonalony system namierzania), Spirit Kami (twór Mabusa, wyznaczony do ścigania niewierzących), Razor Matrix (nowy skill Cyborgów, spowalnia cel zadając mu przy tym dodatkowe obrażenia), Death Vortex (przyzywany przez Wojownika, wytwarza magiczną chmurę spowalniającą niewierzących, może wywoływać dodatkowe obrażenia).
 • Łatwiejsze używanie najprostszych skilli oraz run i implantów.
 • Ulepszone działanie niektórych broni.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Purge Jihad

Wymagania wiekowe Purge Jihad

16+

Wymagania sprzętowe Purge Jihad

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 1 GHz
 • 256MB RAM
 • 64 MB akcelerator 3D
 • 700 MB HDD
 • łącze ISDN lub szybsze
Purge Jihad - uaktualnienie

wiadomość23 maja 2004

Jeśli lubicie gry z rodzaju RPG oraz FPS, a do tego również ich kombinacje, i jeśli jednocześnie jesteście fanami rozgrywek sieciowych zapewne obił wam się o uszy tytuł Purge Jihad. To właśnie gra opierająca się wyłącznie na trybie multiplayer, stanowiąca hybrydę wspomnianych gatunków. Firma Freeform Interactive opublikowała właśnie patch do Purge Jihad, który uaktualniając grę do wersji 2.0.6b naprawia kilka spostrzeżonych błędów oraz problemów z wyważeniem rozgrywki.

Purge Jihad już w sieci! Ściągnij darmowy trial!
Purge Jihad już w sieci! Ściągnij darmowy trial!

wiadomość12 stycznia 2004

Firma Freeform Interactive poinformowała wczoraj, że jej najnowsze dziecko – Purge Jihad – jest już dostępne w sieci. Niewątpliwą zaletą tej produkcji jest noszący znamiona oryginalności scenariusz, w którym futuryzm, reprezentowany przez organizację The Order, staje do walki z The Chosen, bohaterami rodem z książek fantasy. Mamy tu więc technologię przeciwko magii, naukę przeciwko religii. Ostateczna rozgrywka zapowiada się naprawdę interesująco, tym bardziej, że grę zrealizowano w konwencji FPS z silnie zaznaczonymi elementami RPG.

Firma Freeform Interactive zaanonsowała Purge Jihad

wiadomość9 września 2003

Firma Freeform Interactive ogłosiła w dniu dzisiejszym rozpoczęcie prac nad dodatkiem do poprzedniego tytułu stworzonego przez jej programistów tj. gry Jihad. Rzeczone rozszerzenie nosić będzie nazwę Purge Jihad. Omawiany add-on powróci wątkiem fabularnym do korzeni serii. Ponownie ujrzymy sojusz między Deity, Altar i Mass Blesses. Planowana data rynkowej premiery Purge Jihad to 30 wrzesień 2003.