Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

HTC Vive - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce HTC Vive na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Akcji3
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje1
Logiczne
Towarzyskie
MMO
Skyworld
Skyworld

Strategiczne 26 marca 2019

Zaprojektowana z myślą o VR turowa gra strategiczna studia Vertigo Games. W Skyworld przejmujemy po ojcu podupadłe królestwo, a naszym zadaniem jest takie zarządzanie nim, aby ponownie stało się one dla mieszkańców oazą spokoju i dobrobytu. Jako władca dziedziczymy królewskie berło o magicznej mocy i przy pomocy znanych nam zaklęć stopniowo wznosimy nowe budowle oraz zarządzamy podległą nam armią w taki sposób, aby pozbyć się nieprzyjaciół. Naszym celem nie jest jednak tylko przepędzenie panoszących się wiedźm i okiełznanie niepokornych smoków. Prócz tego musimy również zajmować się ekonomią królestwa, zarządzać podatkami oraz systematycznie ulepszać posiadane oddziały. Dzięki możliwościom gogli VR podczas zabawy możemy swobodnie oglądać wirtualny świat, obracając się wokół własnej osi.

Apollo 11 VR
Apollo 11 VR

Symulacje 1 marca 2017

Produkcja symulująca w wirtualnej rzeczywistości pierwsze lądowanie człowieka na Księżycu. Apollo 11 VR prezentuje zarówno wydarzenia poprzedzające historyczną wyprawę, takie jak wyniesienie na orbitę ziemską statku Apollo 11 przez rakietę Saturn V, jak i lot na ziemskiego satelitę oraz lądowanie i pierwszy spacer po jego powierzchni. Tytuł jest określany jako nowego rodzaju film dokumentalny, ze względu na nieskomplikowaną mechanikę pasującą bardziej do wirtualnego doświadczenia niż pełnoprawnej gry. Wydarzenia niemal przez cały czas obserwujemy z pierwszej osoby i mamy pełną swobodę rozglądania się po otoczeniu. Jedynie podczas samego lotu kamera przechodzi w tryb TPP. W trakcie startu i lądowania możemy obsługiwać urządzenia pokładowe (choć zostało to mocno uproszczone), a później mamy też sposobność przespacerować się po Księżycu i poprowadzić proste badania. Apollo 11 VR rozgrywa się w trójwymiarowym, szczegółowym środowisku, a zabawie towarzyszy klimatyczna muzyka i autentyczne kwestie wypowiadane przez astronautów.

Bow to Blood: Last Captain Standing
Bow to Blood: Last Captain Standing

Akcji kwiecień 2019

Gra akcji z elementami symulacyjnymi oraz rozwiązaniami typowymi dla gatunku roguelike. W Bow to Blood: Last Captain Standing zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenach. Grę stworzyło niezależne studio Tribetoy.

Allumette
Allumette

Przygodowe 24 stycznia 2017

Interaktywny film opracowany z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Gracz śledzi losy osieroconej dziewczynki, która rozpala kolejne zapałki i w ten sposób przywołuje następujące po sobie wspomnienia ze swojego życia. Źródłem inspiracji dla Allumette była „Dziewczynka z zapałkami” Hansa Christiana Andersena.

Mortal Blitz
Mortal Blitz

Akcji 20 lipca 2017

Opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej pierwszoosobowa strzelanka autorstwa koreańskiego studia Skonec Entertainment. Mortal Blitz zabiera graczy w przyszłość, w której to światem rządzi zbrodniczy Niszczycielski Plan Dominium Teratomy. Główni bohaterowie gry to tzw. Yuhei, czyli byli żołnierze elitarnej jednostki rządowej FORCE, których zadaniem jest udaremnienie zagrażających globalnemu porządkowi złowieszczych spisków. W trakcie zabawy zwiedzamy szereg futurystycznych lokacji, a rozgrywka opiera się przede wszystkim na widowiskowej eliminacji zastępów adwersarzy przy użyciu broni palnej oraz telekinezy, dzięki której możemy manipulować rozmaitymi przedmiotami. Podobnie jak w większości produkcji VR w trakcie gry nie mamy możliwości swobodnego poruszania się po otoczeniu. Możemy jednak rozglądać się poprzez poruszanie głową i celować z broni przy użyciu kontrolerów ruchowych.

Shooty Fruity
Shooty Fruity

Akcji 19 grudnia 2017

Nieskomplikowany FPS opracowany z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej przez duet zespołów nDreams oraz Near Light. Gracz wciela się w pracownika sklepu Super Megamart, który musi stawić czoła armii zmutowanych, agresywnych owoców pokroju przerośniętych arbuzów, limonek kamikaze czy cytryn ninja. Rozgrywka w Shooty Fruity polega więc przede wszystkim na ostrzeliwaniu adwersarzy; w chwilach wytchnienia warto jednak znaleźć czas na kasowanie towarów przyjeżdżających do nas na taśmie, gdyż w ten sposób otrzymujemy dostęp do coraz szerszego wachlarza broni; w starciach możemy wykorzystać między innymi pistolety, karabiny maszynowe, strzelby czy wreszcie ładunki wybuchowe i granaty, z kolei dopełnieniem uzbrojenia są przydatne power-upy. Należy też odnotować, że nad naszymi poczynaniami nieustannie czuwa system punktacji – osiągnięcie jak najlepszego wyniku umożliwia koncentracja na szybkiej eliminacji owoców. Całość okraszono przyjemną dla oka grafiką – podobać się może zwłaszcza efektowny sposób rozpryskiwania się owoców.