Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4PC
Okładka VR Ping Pong Pro (PS4)
OkładkaVR Ping Pong Pro (PS4)

VR Ping Pong Pro

Realistyczny symulator tenisa stołowego, który stworzony został z myślą o posiadaczach okularów rzeczywistości wirtualnej. VR Ping Pong Pro oferuje kilka trybów rozgrywki dla pojedynczego oraz wielu graczy, a także minigry testujące nasze umiejętności.

Sportowe | FPP | PlayStation Move | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

VR Ping Pong Pro Premiera

12lis2019

PS4 PC

Gry podobne do VR Ping Pong Pro

Hustle Kings VR

Everybody's Golf VR

Pure Pool

VR Ping Pong Pro to gra sportowa symulująca rozgrywki tenisa stołowego, która stworzona została z myślą o użytkownikach okularów rzeczywistości wirtualnej. Za przygotowanie tytułu odpowiada niezależne włoskie studio deweloperskie Reddoll Games, które specjalizuje się w technologii VR. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2016 VR Ping Pong. Deweloperzy wzbogacili sequel o nowe tryby zabawy oraz lokacje, a także znacząco poprawili trójwymiarową oprawę graficzną.

Mechanika

VR Ping Pong Pro stara się jak najwierniej oddać rozgrywki tenisa stołowego. Akcja gry została przedstawiona z perspektywy pierwszej osoby. Gracze kontrolują unoszącą się w powietrzu paletkę, starając się odbijać nadlatujące w ich stronę piłki. Tytuł korzysta ze standardowych zasad ping ponga, które ulegają pewnym modyfikacjom w opcjonalnych wariantach zabawy. Za sprawą zaawansowanej fizyki obiektów piłeczki zachowują się w przewidywalny i realistyczny sposób. Możemy używać więc wielu trików, takich jak np. podkręcanie piłeczki, lub wykonywać różne serwy

Mecze odbywają się na dużych realistycznych arenach – przedstawiających miejsca takie jak salon arcade, stadion lub tradycyjny japoński ogród – w centrum których umieszczone zostały stoły do gry. Paletki używamy, korzystając z gamepada lub kontrolerów PlayStation Move (PlayStation 4) i HTC Vive (PC). Producenci oferują graczom w sumie pięć poziomów trudności.

Tryby gry

VR Ping Pong Pro oferuje możliwość zabawy w pojedynkę, a także z innymi graczami za pośrednictwem sieci. W przypadku pierwszej opcji możemy rozegrać pojedynczy mecz z komputerowym AI lub wziąć udział w długim turnieju, pokonując coraz bardziej wymagających przeciwników. Gra posiada także kilka minigier, pozwalających nam przetestować różne elementy gry, skupiając się np. na jak najszybszym i najdokładniejszym odbijaniu piłeczki. W trybie wieloosobowym możemy skorzystać z opcji standardowego pojedynku 1v1 lub dołączyć do turnieju.

Kwestie techniczne

VR Ping Pong Pro oferuje realistyczną oprawę graficzną, z dużą liczbą detali, dobrym systemem oświetlenia oraz interesującymi projektami otoczenia. Tytuł różni się tym samym znacznie od poprzednika, który posiadał niezwykle prostą i minimalistyczną grafikę. Warto dodać, że gracze mogą zmieniać wygląd paletek oraz piłeczek, a także modyfikować animacje towarzyszące odbiciom lub serwom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 9 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI VR Ping Pong Pro

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

VR Ping Pong Pro Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8.1/10
PS4
PC