Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rajdy - Gry PlayStation 2

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce rajdy na platformę Sony PlayStation 2 ułożone według popularności.

PS2
rajdy
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi18
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Colin McRae Rally 04
Colin McRae Rally 04

Wyścigi 26 września 2003

Czwarta odsłona rajdowej serii z firmy Codemasters sygnowanej imieniem i nazwiskiem słynnego kierowcy Colina McRae. Colin McRae Rally 04 jest najlepszą jak do tej pory częścią cyklu, starającą się jak najwierniej oddać realia rajdów samochodowych.

Colin McRae Rally 2005
Colin McRae Rally 2005

Wyścigi 24 września 2004

Piąta odsłona jednej z najpopularniejszych serii wyścigowych, zapoczątkowanej w 1998 roku przez brytyjskie studio Codemasters. Osią rozgrywki jest rozbudowany tryb kariery, w którym wspinamy się po szczeblach sławy, uczestnicząc w 20 rodzajach imprez o różnej randze. W grze odwzorowano ponad 30 licencjonowanych samochodów, reprezentujących typowe klasy rajdowe (2WD, Super 2WD, 4WD, 4WD Classic i inne).

Richard Burns Rally
Richard Burns Rally

Wyścigi 1 czerwca 2004

Kolejna (po produktach z serii Colin McRae Rally marki Codemasters) gra, firmowana nazwiskiem znanego kierowcy wyczynowego. Patronem został w tym przypadku słynny Rajdowy Mistrz Świata z 2001 roku - Richard Burns.

Colin McRae Rally 3
Colin McRae Rally 3

Wyścigi 25 października 2002

Trzecia odsłona popularnej serii wyścigów rajdowych. Tym razem twórcy położyli nacisk na zwiększenie roli kierowcy, przez wprowadzenie wątku fabularnego. Postarano się także o lepsze odwzorowanie modelu jazdy i zachowania samochodu podczas rajdów. „Trójka” zawiera osiem tras rajdowych umiejscowionych w Japonii, Hiszpanii, Grecji i innych krajach oraz dwanaście samochodów głównych i parę bonusowych.

World Rally Championship: Rally Evolved
World Rally Championship: Rally Evolved

Wyścigi 14 października 2005

WRC: Rally Evolved stanowi następną pozycję dla konsoli PlayStation 2, legitymującą się licencją Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) i będącą dzięki temu oficjalną grą Rajdowych Mistrzostw Świata.

World Rally Championship
World Rally Championship

Wyścigi 30 listopada 2001

Gra rajdowa korzystająca z licencji WRC. Zasiadamy za kierownicą kilku modeli aut przeznaczonych do udziału w rajdach i ścigamy się na czas z innymi kierowcami.

Dakar 2: The World's Ultimate Rally
Dakar 2: The World's Ultimate Rally

Wyścigi 7 marca 2003

Niezbyt skomplikowane zręcznościowe wyścigi, których głównym atutem jest możliwość wzięcia udziału w tytułowym rajdzie z Paryżu do Dakaru. Gracz może wybierać pomiędzy autami terenowymi, motocyklami i ciężarówkami.

Paris-Dakar Rally
Paris-Dakar Rally

Wyścigi 7 września 2001

Symulacja morderczego rajdu Paryż-Dakar prowadzącego przez niebezpieczne i pełne pułapek obszary północnej Afryki. Gracz musi pokonać dwanaście dwudziestopięciokilometrowych odcinków, choć jednocześnie autorzy umożliwili sporą swobodę w wyborze trasy. Twórcy udostępnili siedem samochodów, sześć pojazdów buggies oraz tyle samo motocykli.

World Rally Championship II Extreme
World Rally Championship II Extreme

Wyścigi 29 listopada 2002

Kontynuacja jednej z najsłynniejszych gier rajdowych. Tym razem do pokonania jest ponad 100 odcinków specjalnych, zlokalizowanych w czternastu różnych państwach. Na szczególną uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

Master Rallye
Master Rallye

Wyścigi 9 sierpnia 2002

Wyścig Mistrzów to gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio deweloperskie Steel Monkeys i korzystająca z oficjalnej licencji organizatorów rajdu Master Rally. Gracze mogą wziąć udział w off-roadowych zmaganiach w ośmiu europejskich i azjatyckich krajach, siadając za kierownicą 20 starannie odwzorowanych modeli samochodów terenowych. Twórcy zadbali m.in. o realistyczną fizykę jazdy oraz tryb zabawy multiplayer, w którym uczestniczyć może maksymalnie 8 osób.

Euro Rally Champion
Euro Rally Champion

Wyścigi 12 listopada 2004

Niskobudżetowa gra rajdowa, która działa na usprawnionym enginie wydanego przez Codemasters IndyCar Series.

Sega Rally 2006
Sega Rally 2006

Wyścigi 12 stycznia 2006

„Sega Rally 2006” to wyścigi rajdowe o charakterze zręcznościowym. Produkcja została przygotowywana z myślą o dziesiątej rocznicy utworzenia serii.

V-Rally 3
V-Rally 3

Wyścigi 23 czerwca 2002

Konwersja najnowszej części bardzo popularnego na konsolach (liczba ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie mówi chyba sama za siebie) cyklu symulacji rajdów samochodowych.

ATV Offroad Fury 3
ATV Offroad Fury 3

Wyścigi 2 listopada 2004

Kolejna, trzecia część serii „ATV Offroad Fury” jest większa, bogatsza i bardziej rozbudowana od poprzedniczki. Do zaliczenia jest 40 tras umieszczonych na sześciu typach nawierzchni, a zawodnicy jeżdżą na licencjonowanych maszynach Yamahy, Hondy, Suzuki i Shoei.

Pro Rally 2002
Pro Rally 2002

Wyścigi 28 marca 2002

Dość realistyczna ścigałka, podejmująca tematykę rajdów samochodowych. Zasiadamy za kierownicą jednej z kilkunastu sportowych maszyn. Do pokonania mamy ponad 40 odcinków specjalnych.

Test Drive Off-Road: Wide Open
Test Drive Off-Road: Wide Open

Wyścigi 24 sierpnia 2001

Dynamiczne i zarazem dość realistyczne wyścigi samochodowe, w których zasiadamy za kierownicą jednego z kilkudziesięciu licencjonowanych aut terenowych. Gra oferuje zróżnicowany wachlarz trybów rozgrywki.

ATV Offroad Fury 2
ATV Offroad Fury 2

Wyścigi 9 listopada 2002

Kontynuacja wydanej w 2001 roku ścigałki. Podobnie jak wcześniej, zasiadamy za sterami quadów, czyli czterokołowych motocykli, przeznaczonych do poruszania się w trudnym terenie. Na uwagę zasługuje rozbudowany tryb mistrzostw.

Rally Fusion: Race of Champions
Rally Fusion: Race of Champions

Wyścigi 12 listopada 2002

Dynamiczna gra rajdowa autorstwa studia Climax. Przystępujemy do tytułowego Wyścigu Mistrzów, biorąc udział w kilku różnych typach wyścigów. Do wyboru kilkanaście modeli pojazdów, mogących podlegać uszkodzeniom.