Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Pro Rally 2002 (PS2)
OkładkaPro Rally 2002 (PS2)

Pro Rally 2002 PS2

Dość realistyczna ścigałka, podejmująca tematykę rajdów samochodowych. Zasiadamy za kierownicą jednej z kilkunastu sportowych maszyn. Do pokonania mamy ponad 40 odcinków specjalnych.

Wyścigi | samochodowe | rajdy | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Rally 2002 Premiera PS2

28marca2002

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ulepszona wersja gry Pro Rally 2001, jednej z najciekawszych ścigałek tamtego okresu. Mamy tu do czynienia ze stosunkowo realistycznym i wymagającym symulatorem jazdy, podejmującym tematykę cieszących się dużą popularnością rajdów samochodowych. Można więc stwierdzić, iż produkt ten pod wieloma względami przypomina takie gry jak Colin McRae Rally, Rally Masters, czy Rally Championship. Opisywana gra pod koniec 2002 roku doczekała się oficjalnej i jeszcze bardziej rozbudowanej konwersji przeznaczonej na konsolę Gamecube. Za produkcję Pro Rally 2002 odpowiedzialny jest natomiast koncern UbiSoft.

Opisywana produkcja ma do zaoferowania kilka bardzo zróżnicowanych trybów zabawy. Mniej doświadczonych graczy zainteresuje z pewnością obecność szkółki rajdowej. Nie jest ona co prawda zbyt rozbudowana, ale pozwala zapoznać się z prawidłowym pokonywaniem zakrętów, czy też zachowaniem się różnych typów maszyn (np. z napędem na przednie koła czy 4x4). Przygotowano także tryb Arcade, w którym zastosowano kilka istotnych zmian. Bezpośrednio ścigamy się tu z innymi zawodnikami, próbując dotrzeć do kolejnych checkpointów w ściśle wyznaczonym czasie. Można tu też liczyć na bardzo uproszczony model jazdy.

Kluczowy punkt programu stanowią jednak rozbudowane mistrzostwa, w których bierzemy udział w serii rajdów. Do pokonania jest w sumie 48 odcinków specjalnych, rozrzuconych po całym świecie. Ścigamy się zarówno na piasku, błocie, jak i śniegu czy gorącym asfalcie. Wszystko to wymusza oczywiście na graczu dostosowywanie parametrów maszyny do warunków panujących na drodze. Istnieje także możliwość zdobywania lepszych części, dzięki którym maszyna staje się szybsza, czy lepiej pokonuje ostre zakręty. Ścigamy się oczywiście z czasem. Po zakończeniu rajdu kierowcy otrzymują punkty, które podliczane są do ogólnej klasyfikacji. Do naszej dyspozycji oddano 20 licencjonowanych rajdowych wozów, od takich producentów jak Ford, Citroen czy Subaru. Wizualnie gra prezentuje się dobrze. Otoczenie jest dość złożone, a rajdowe maszyny podlegają realistycznie ukazanym uszkodzeniom. Istnieje możliwość całkowitego zniszczenia pojazdu, w wyniku czego dalsza zabawa nie będzie możliwa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Pro Rally 2002: Odpowiednia dla każdego wieku.

Pro Rally 2002 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci