Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Protöthea (Wii)
OkładkaProtöthea (Wii)

Protothea Wii

Protöthea

Futurystyczna strzelanina, w której wcielamy się w postać pilota statku kosmicznego. Eliminujemy wrogie jednostki, dążąc jednocześnie do pokrzyżowania planów pewnej frakcji politycznej.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Protothea Premiera Wii

30maja2008

producent: Sabarasa Entertainment wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Protöthea to klasycznie zrealizowana strzelanina, w której gracz zasiada za sterami futurystycznie wykonanego statku kosmicznego i przystępuje do masowej eksterminacji sił wroga. Opisywana gra pierwotnie zadebiutowała na komputerach osobistych. Po kilkuletniej przerwie zdecydowano się jednak na wydanie opisywanej konwersji, przeznaczonej dla klientów serwisu WiiWare. Gra wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 1000 Wii Points.

Fabuła Protöthei rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Gracz wciela się w postać pilota statku kosmicznego, któremu zlecone zostają dwa bardzo ważne zadania. Główny bohater musi przede wszystkim przyczynić się do zniszczenia asteroidy Maqno 01. Ponadto należy pokrzyżować plany frakcji politycznej o nazwie The Core, dążącej do skonstruowania armii zabójczych biomaszyn. W sumie do pokonania jest dziesięć zróżnicowanych poziomów, zlokalizowanych w czterech światach. Akcja większości etapów rozgrywa się nad powierzchniami planet.

Sterowany przez gracza statek kosmiczny wyposażony jest w wiele różnych rodzajów broni (rakiety, działa laserowe, bomby itp.), dzięki czemu jest w stanie eliminować zarówno inne jednostki powietrzne, jak i cele naziemne. Ponadto sterowana maszyna może zbierać i wykorzystywać różnorakie power-up’y, pozwalające między innymi na spowolnienie upływu czasu, dzięki czemu eliminacja oddziałów wroga staje się zdecydowanie prostsza.

W trakcie eksploracji kolejnych światów należy radzić sobie z około pięćdziesięcioma różnymi rodzajami jednostek przeciwnika. SI wrogów dynamicznie dostosowuje się do poczynań gracza oraz sytuacji na polu bitwy. Nie zabrakło także zdecydowanie potężniejszych bossów, przeważnie ujawniających się w formie trudnych do zniszczenia okrętów wojennych.

Sterowanie w pełni wykorzystuje unikalne funkcje oferowane przez konsolę Wii. Widoczny na ekranie statek kosmiczny sterowany jest przy użyciu Nunchuka. Wii-pilot wykorzystywany jest natomiast do namierzania i eliminacji przeciwników. Zmagania prowadzone są w trójwymiarowym środowisku, aczkolwiek akcja obserwowana jest z lotu ptaka. Nie brakuje jednak licznych efektów specjalnych, towarzyszących toczonym na ekranie bitwom.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Protothea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.