Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Project Freedom (PC)
OkładkaProject Freedom (PC)

Starmageddon 2 PC

Project Freedom

Sequel „Starmageddona”, rodzimego erteesa, ma z poprzednikiem wspólną jedynie nazwę oraz kosmiczną tematykę. „Starmageddon 2” jest atrakcyjną graficznie i prostą w idei grą zręcznościową, w której gracz zasiada za sterami gwiezdnego myśliwca Epsilon.

Symulacje | science fiction | kosmiczne | polskie

Starmageddon 2 Premiera PC

9maja2004

pudełko PL

9maja2004

Sequel „Starmageddona”, rodzimej strategii czasu rzeczywistego stworzonej na podobieństwo „Homeworlda”, ma ze swoim poprzednikiem wspólną jedynie nazwę oraz kosmiczną tematykę. „Starmageddon 2” jest atrakcyjną graficznie i prostą w idei grą zręcznościową, w której gracz zasiada za sterami gwiezdnego myśliwca Epsilon. 21 przewidzianych do wypełnienia misji rozgrywanych jest zarówno na powierzchni planet oraz księżyców Układu Słonecznego, jak i w samej przestrzeni kosmicznej. Autorzy gry przy projektowaniu lokacji posiłkowali się faktycznymi danymi zaczerpniętymi ze zdjęć astronomicznych.

Fabuła drugiej części „Starmageddona” oparta jest na bezpardonowej rywalizacji wielkich ziemskich korporacji dążących do skolonizowania kosmosu. Gracz wciela się w rolę pilota jednej z nich – Project Freedom – która cieszy się stosunkowo nieposzlakowaną opinią. To w jej imieniu musi on wykonać szereg niebezpiecznych zadań, w których wspierać będą go nie tylko własna zręczność i umiejętności, lecz często walczący z nim towarzysze, a także naukowcy stale pracujący nad polepszaniem osiągów maszyn.

Najmocniejszą stroną gry jawi się jej grafika oparta na wykorzystaniu bibliotek DirectX 9, w tym technologii Pixel Shader 2.0, która owocuje między innymi precyzyjnym zobrazowaniem metalowych powierzchni. Godzi się również wspomnieć o zaawansowanych efektach cząsteczkowych widocznych choćby w realistycznie oddanych eksplozjach.

Sterowanie myśliwcem Epsilon nie wymaga od gracza szczególnych umiejętności i w znacznej mierze jest intuicyjne. Aby jednak potencjalnych komplikacji oszczędzić, autorzy gry wyposażyli ją w przystępny tutorial uczący technik walki zarówno ponad powierzchnią planet, jak również w przestrzeni kosmicznej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 531 głosów czytelników.

Starmageddon 2 cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Starmageddon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Starmageddon 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)