Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Prison Tycoon 5: Alcatraz (PC)

Prison Tycoon 5: Alcatraz PC

Prison Tycoon 5: Alcatraz jest piątą odsłoną cyklu strategii ekonomicznych, w których gracz ma okazję wcielić się w rolę dyrektora zakładu penitencjarnego.

Strategiczne | ekonomiczne | więzienne

PC Windows
Okładka Prison Tycoon 5: Alcatraz (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10września2010

Pomimo tego, że cykl Prison Tycoon wydawany jest przez firmę ValuSoft jako seria niskobudżetowa, na przestrzeni kilku lat doczekał się zagorzałych miłośników. Projektując jego piątą odsłonę deweloperzy ze studia Anuman Interactive postanowili spełnić prośby fanów i umożliwić poprowadzenie wirtualnego Alcatraz.

Podobnie jak we wcześniejszych odsłonach serii, w Prison Tycoon 5: Alcatraz gracz wciela się w rolę dyrektora zakładu penitencjarnego, którego ambicją jest zbudowanie nowoczesnego miejsca odosobnienia, przystosowanego do „goszczenia” najgroźniejszych przestępców. Niestety, skazańcy nie ułatwiają zadania - nie palą się do współpracy, nie stronią od rozrób i bezustannie obmyślają sposoby ucieczki.

Do obowiązków dyrektora wirtualnego więzienia należy m.in. rozbudowa istniejącej infrastruktury (budowanie nowych cel, wież strażniczych, obiektów rekreacyjnych itp.), zatrudnianie strażników, tłumienie zamieszek oraz zapobieganie ucieczkom. Jak przystało na strategię ekonomiczną duże znaczenie ma rachunek ekonomiczny. Gracz nie może bowiem dopuścić do bankructwa więzienia, a środki finansowe uzyskuje np. zlecając skazańcom wykonanie określonych prac.

Rozgrywka w Prison Tycoon 5: Alcatraz opiera się głównie na wydawaniu poleceń służbom więziennym, kupowaniu i instalowaniu nowych elementów więzienia, a także bieżącym nadzorowaniu porządku oraz reagowaniu na pojawiające się zagrożenia.

Na tle poprzednich gier z serii Prison Tycoon 5: Alcatraz wyróżnia się przede wszystkim znacznie poprawioną stroną wizualną. Wygląd wirtualnego więzienia oraz jego sąsiedztwa to dokładna kopia autentycznego Alcatraz. Modele obiektów zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach budynków zobrazowane zostały w 3D. Na uwagę zasługuje też zgodność z historycznymi realiami amerykańskiego więziennictwa z okresu pierwszej połowy XX wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD-ROM

Gry podobne do Prison Tycoon 5: Alcatraz

Wymagania wiekowe Prison Tycoon 5: Alcatraz

16+