Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Premier Manager 09 (PC)
OkładkaPremier Manager 09 (PC)

Premier Manager 09

Premier Manager 09 jest kolejną, czternastą odsłoną serii piłkarskich menadżerów. Produkcją gry, podobnie zresztą jak poprzednio, zajęła się firma Zoo Digital Publishing.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Premier Manager 09 Premiera

15sie2008

PC PS2

Premier Manager 09 jest kolejną, czternastą odsłoną serii piłkarskich menadżerów. Produkcją gry, podobnie zresztą jak poprzednio, zajęła się firma Zoo Digital Publishing.

W grze znajdziemy wszystko to, czego możemy spodziewać się po sportowym menadżerze. A więc podejmujemy się opieki nad wybraną drużyną piłkarską i dzięki trafnym, lub nie, decyzjom wpływamy na dalszy przebieg jej kariery. Swoich podopiecznych wybrać możemy spośród sześciu lig - angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej i szkockiej. Oczywiście, każda z nich podzielona została jeszcze na grupy. Po kolejnych odbytych meczach nasi zawodnicy powoli zdobywają doświadczenie, dzięki czemu poprawie ulegają ich statystyki, a tym samym stają się bardziej skuteczni na boisku. Jedną z ciekawszych nowości wprowadzonych w tej odsłonie jest możliwość przygotowania własnego stadionu, a następnie jego rozbudowy, tak aby w miarę upływu czasu trybuny mogły pomieścić rosnące rzesze fanów.

Gra kierowana jest do jak najszerszego grona odbiorców, przez co jest znacznie mniej hardcorową produkcją niż większość konkurencyjnych produktów, pokroju Football Managera. Chociaż w porównaniu do wcześniejszych odsłon, Premier Manager 09 zawiera jeszcze więcej statystyk i dokładniejsze profile zawodników, to przede wszystkim stawia na łatwość obsługi. Pomocny jest w tym przejrzysty interfejs i ulepszona, przypominająca tę znaną z przeglądarek internetowych, zakładka ulubionych.

Tym razem twórcy postanowili wzbogacić ascetyczną, typową dla menadżerów, oprawę graficzną. Otrzymamy więc unikalne dla każdego z klubów motywy tematyczne i tła.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,3 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Premier Manager 09

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Premier Manager 09 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista
PC
PS2